World e-Com Blogs|LV

Flipkart Indijā

Flipkart ir otrais lielākais tiešsaistes tirdzniecības punkts Indijā, un to mēnesī apmeklē 167 miljoni lietotāju. Tam pieder Myntra tirgus, un tas pieder Walmart.

Flipkart 2007. gadā dibināja divi Indijas uzņēmēji un bijušie Amazon darbinieki Sačins Bansals un Binnijs Bansals. Tāpat kā Amazon, uzņēmums sākotnēji koncentrējās uz grāmatu pārdošanu un vēlāk paplašināja savu darbību, pārdodot plašu preču klāstu.

2014. gadā Flipkart iegādājās tirdzniecības vietu Myntra. Pēc tam 2017. gadā eBay sadarbojās ar Flipkart, licencējot eBay zīmolu un ieguldot uzņēmumā 500 miljonus ASV dolāru. 2018. gadā Walmart iegādājās Flipkart par 15 miljardiem ASV dolāru cīņas ar Amazon rezultātā, un drīz pēc tam eBay izbeidza sadarbību ar Flipkart.

Flipkart ir izveidojis vairākus mājas preču zīmolus, tostarp MarQ lielai sadzīves tehnikai un SmartBuy plašam elektronikas, instrumentu un mājsaimniecības preču klāstam. Šobrīd tos pārdod trešo pušu uzņēmumi, tostarp RetailNet, TBL Online un OmniTechRetail. Tā kā Flipkart pieder Walmart, uz to attiecas tādi paši ārvalstu ieguldījumu noteikumi kā uz Amazon, un Flipkart nevar nodarboties ar mazumtirdzniecību pats.

Lai gan Walmart aizvien vairāk iekaro tiešsaistes tirdzniecības tirgus daļu ASV, tikai Indijā Amazon un Walmart ar Flipkart starpniecību reāli konkurē savā starpā.

Tāpat kā Amazon gadījumā, arī Flipkart var pārdot preces tikai Indijas privātpersonas un uzņēmumi. Ražotājiem un zīmoliem ārpus Indijas būs jāpārdod masveidā vietējiem Indijas uzņēmumiem.

vairāk lasīt šeit*