World e-Com Блог|UA
Онлайн-експорт

Дилери торгують наркотиками з моменту заснування електронної комерції

Звіт цьогорічного Глобального огляду з наркотиків про зростання інтернет-торгівлі наркотиками стривожив, здивував або заінтригував багатьох. Але найпершою річчю, яку купили і продали в Інтернеті, була сумка з марихуаною - понад 40 років тому.

У книзі Джона Маркоффа "Що говорили в гуртожитках: як контркультура шістдесятих сформувала індустрію персональних комп'ютерів" (навіть назва книги взята зі старої доброї пісні Jefferson Airplane), що вийшла у 2005 році, він розповідає, що першою в світі інтернет-транзакцією була угода з продажу наркотиків:

У 1971 чи 1972 році студенти Стенфорда, використовуючи акаунти Arpanet у Лабораторії штучного інтелекту Стенфордського університету, уклали комерційну угоду зі своїми колегами з Массачусетського технологічного інституту (MIT). До Amazon, до eBay, фундаментальним актом електронної комерції була угода з продажу наркотиків. Студенти використовували Інтернет, щоб непомітно організувати продаж невизначеної кількості марихуани.

Відтоді пройдено, за висловом гурту "Grateful Dead", довгий дивний шлях, і наркомани за допомогою хімії, нейрофармакології та телекомунікацій залишилися на кілька кроків попереду закону.

У 70-х, 80-х і 90-х роках всі види наркотиків, як легальних, так і нелегальних, продавалися через Інтернет. У 2013 році дехто запитує: навіщо взагалі порушувати закон, якщо можна просто доручити китайській лабораторії синтезувати синтетичну речовину марихуани (технічно - агоніст канабіноїдних рецепторів), яка, як було доведено в лабораторних умовах, має ті ж самі ефекти, що й марихуана? Закон намагався не відставати.

Це питання ставлять і недобросовісні дилери, які із задоволенням імпортують і продають ці неперевірені рідкісні сполуки невідомої чистоти, розчиняють їх в ацетоні та розпилюють на інертний рослинний матеріал-носій, який вони продають через інтернет будь-кому, хто має кредитну картку. Вони мало піклуються про споживачів цих неперевірених препаратів, які навіть не були створені як ліки. Вони можуть призвести до хвороби, високого кров'яного тиску і навіть пошкодження нирок.

Минулого року дослідники виявили на ринку 73 нових препарати, які продавалися на майже 700 сайтах у Європі. Але що це за препарати? Більшість людей старше 30 років пам'ятають часи, коли меню наркотиків обмежувалося марихуаною, ЛСД, амфетамінами, кокаїном і героїном. Сьогодні фармакопея вражає новизною і в багатьох випадках є легальною.

Як сказав мені один підпільний хімік, просто вивчаючи закони про наркотики, можна легко обійти ці обмеження і створити легальний наркотик: хімічно схожий на заборонену речовину, але не незаконний сам по собі. Ще простіше - вивчити опубліковані медичні дослідження, щоб знайти все, що демонструє підвищену рухову активність або активність серотонінових чи дофамінових рецепторів, оскільки вони, швидше за все, так чи інакше діють як наркотики.

І якщо вони були протестовані лише на щурах, то яка різниця? Молоді люди вишиковуються в чергу, щоб стати піддослідними кроликами.

З 73 нових хімічних речовин, відкритих минулого року, 50 були агоністами канабіноїдних рецепторів, які часто розробляються для використання в законних фармацевтичних дослідженнях, відомих як тести "зв'язку структури та активності". Ендогенна канабіноїдна система має глибокий вплив на настрій, апетит, кров'яний тиск та багато інших важливих функцій. Такі фірми, як Stirling Winthrop і Лабораторія Джона Вільяма Хаффмана в Університеті Клемсона в США, виробили сотні цих препаратів у рамках законного пошуку нестероїдних протизапальних засобів. Але в 2008 році вони просочилися на сірі ринки, що спричинило моральну паніку, яка гарантувала їх більш широке використання.

Перша партія законів про заборону нових агоністів канабіноїдних рецепторів з'явилася в 2010 році, коли мефедрон (також відомий як M-cat або "няв-няв") був у розпалі. Близько 170 з них були заборонені технічно складним законодавством, яке забороняло цілі хімічні родини та заміни кільця. Навіть останній закон, прийнятий у лютому, не зміг зупинити інновації. Більше того, він сприяв їхній появі. Не встигли заборонити одну партію, як того ж дня на ринку з'явилися десятки інших.

Сьогодні кількість нових наркотиків зростає з такою швидкістю, що поліція і токсикологи навіть не можуть визначити, що це за наркотики, бо не мають еталонних зразків, з якими можна було б їх порівняти. А в Інтернеті відбуваються мільйони наркоторгівель.

Як сказав Вільям Гібсон: "Майбутнє вже тут - воно просто не дуже рівномірно розподілене".

читайте більше тут*