World e-Com Blogs|LV

9 izpildes un pasūtījumu loģistikas noteikumi, kas jāzina katram tiešsaistes pārdevējam.

Šeit ir deviņi galvenie termini, kas jāzina katram pārdevējam:

1. "3PL loģistika."

Trešās puses loģistikas uzņēmums (jeb 3PL) sniedz noliktavas,   un piegādes pakalpojumus citiem uzņēmumiem.

Galvenais pakalpojums tiešsaistes pārdevējiem parasti ir e-komercijas izpilde. Kad pasūtījumu apjoms kļūst pārāk liels, lai to apstrādātu pašu spēkiem, jūs varat vērsties pie 3PL, kas to apstrādās jūsu vietā. Tie sniedz visus pakalpojumus, kas nepieciešami, lai jūsu loģistikas operācijas nodotu ārpakalpojumu sniedzējam, lai pasūtījumu saņemšanas brīdī tos izpildītu un nosūtītu 3PL, nevis jūs.

Lai nodrošinātu pasūtījumu izpildi, ir nepieciešami daži 3PL pakalpojumi, piemēram, krājumu saņemšana, uzglabāšana noliktavā, komplektēšana, iepakošana un piegāde. Daži uzņēmumi sniedz papildu pakalpojumus, piemēram, komplektēšanu, pielāgošanu un atgriešanas apstrādi.

2. "Izplatītais sortiments."

Ja jūsu klienti atrodas visā ASV vai pat visā pasaulē, ja jūsu krājumi ir vairākās noliktavās dažādos reģionos, pasūtījumu piegāde ir ātrāka un lētāka.

ASV tas varētu nozīmēt noliktavu izvietošanu Losandželosā, Atlantā un Ņujorkā. Tā vietā, lai katru preci sūtītu uz katru vietu no vienas noliktavas, varat izvēlēties tuvāko noliktavu, ietaupot laiku un naudu.

Preču sadale paver arī plašu pakalpojumu klāstu un piegādes ātrumu, ko varat piedāvāt klientiem. Ja jūs varat nodrošināt piegādi divu dienu laikā visā ASV, nevis trīs līdz četru dienu piegādes vietā, klienti biežāk iegādāsies preces no jums.

3. "Pašrealizācija."

Pašrealizācija būtībā ir pretēja 3PL ārpakalpojumu sniegšanai - tā nozīmē, ka jūs visu darāt pats, saviem spēkiem (to var saukt arī par pašrealizāciju). Tas attiecas uz jebkuru uzņēmumu, kas pats apstrādā savus krājumus un var aptvert produktu saņemšanu, šķirošanu, iepakošanu un/vai piegādi.

Jebkurš mazais e-komercijas uzņēmums, kas tikai sāk savu darbību, sākumā gandrīz noteikti veiks pašizpildi. Palielinoties pasūtījumu apjomam, tiem ir vairākas iespējas, kā tikt līdzi. Vai nu paplašināt savu darbību līdz profesionālam līmenim, pāriet uz Amazon FBA, vai slēgt līgumu ar 3PL. Daži izmanto visu triju veidu kombināciju, lai panāktu pareizo līdzsvaru saviem produktu veidiem un klientiem.

4." Rakstu platums."

Artikulu platums ir vienkārši veids, kā izmērīt pārdodamo dažādo produktu skaitu. Jo vairāk izstrādājumu jūs piedāvājat, jo plašāks ir jūsu sortiments. Pašizpildes gadījumā tā nav tik liela problēma, bet, ja slēdzat līgumu ar 3PL, ņemiet vērā, ka dažiem uzņēmumiem ir izstrādājumu platuma prasības. Daži kategoriski atsakās strādāt ar uzņēmumiem, kuru sortiments ir plašs, savukārt citi vienkārši pieprasa lielāku maksu.

Parasti, jo vairāk izstrādājumu pārdodat, jo grūtāk (un līdz ar to dārgāk) ir pārvaldīt krājumus. Ja plānojat slēgt līgumu ar 3PL, kad kļūsiet pietiekami liels, paturiet prātā izstrādājumu platumu.

5." Vairāku kanālu izmantošana."

Visvienkāršākais veids, kā domāt par daudzkanālu, ir viegli integrēt visas vietas, kur jūsu klienti var no jums iegādāties, un datus, kas jums ir par katru no šiem kanāliem.

Katra Facebook platforma, kurā pārdodat (fiziskie veikali, tīmekļa vietne, Amazon, eBay, Shopify, Etsy, Facebook Marketplace utt. u.c.), glabā jūsu datus savā krātuvē, jo tās nav savstarpēji savienotas. Taču jūs esat savienots ar visām šīm platformām, tāpēc jums ir jāapvieno dati, kas jums ir no katras no tām.

Mūsdienās klienti sagaida, ka pasūtījumus varēs saņemt, saņemt klientu apkalpošanu un apstrādāt preču atgriešanu, izmantojot to kanālu, kuru viņi izvēlas izmantot, neatkarīgi no tā, kurā kanālā viņi sākotnēji iegādājās preces no jums.

6. "Izmēru svars."

Lielākā daļa cilvēku domā, ka paku svars nosaka, cik dārgi izmaksā sūtījums, taču tā tas patiesībā nav.

Nosūtot preces, tiek aprēķināti divi dažādi "svara" veidi: faktiskais svars mārciņās un uncēs un izmēriskais svars. Izmēru svars, ko dēvē arī par izmēru svaru, ir pakas tilpums, un maksa tiek iekasēta par lielāko no šiem diviem skaitļiem.

Katram lielākajam ASV pārvadātājam (UPS, FedEx, USPS) ir sava unikāla formula izmēru svara aprēķināšanai. Tāpēc ir tik svarīgi, lai lieli un viegli sūtījumi būtu pēc iespējas tievāki, jo izmēriskais svars būs lielāks nekā faktiskais svars.

Ja jūsu priekšmeti ir mazi un smagi, jums tiks piemērota maksa par faktisko svaru, tāpēc jo vairāk varat samazināt pakas svaru, jo labāk.

7. "Reversā loģistika."

Tas ir viens no tiem iedomātajiem nozares terminiem, un šajā gadījumā tas nozīmē "atpirkšana". Atkarībā no tā, vai jūs pats veicat reverso loģistiku vai nododat to ārpakalpojumu sniedzējam, to var veikt uzņēmumā vai noliktavā, kas atrodas tūkstošiem jūdžu attālumā.

Ar preču atgriešanu ir saistītas daudzas izmaksas, kuras ir vērts aplēst, izstrādājot atgriešanas politiku. Divas lielākās izmaksas ir preču nosūtīšana atpakaļ uz noliktavu un preču atjaunošanas izmaksas. Tāpēc bieži vien no klientiem, kas atgriež preces, tiek iekasēta maksa par preču atjaunošanu, lai mēģinātu atgūt daļu no šīm izmaksām, lai gan šī prakse ir ļoti nepopulāra.

8. "Komplektēšana."

Komplektēšana ir vairāku preču apvienošana, lai tās pārdotu kopā kā vienu preci, vai, vienkāršāk sakot, vairāku preču apvienošana, lai tās pārdotu kopā kā vienu preci.

Pārdodot un nosūtot komplektus, nevis atsevišķus produktus, tiek samazinātas gan iepakošanas, gan nosūtīšanas izmaksas. Tas var arī palielināt jūsu vidējo pasūtījuma apjomu, jo pārdodat vairākus produktus, nevis tikai vienu. Pat ja jūs zaudējat daļu no peļņas, lai atvieglotu darījumu klientiem, jūs, iespējams, panāksiet peļņu, jo ietaupīsiet uz iepakojuma un piegādes izmaksām, kā arī iegūsiet vairāk krājumu.

Komplektēšanas trūkums ir saistīts ar darbu. Kādam ir jāņem visas šīs atsevišķās preces un jāsaliek tās kopā vienā kastē. Dažādiem 3PL arī šajā jomā ir atšķirīgi noteikumi. Daži no tiem izpilda komplektu pasūtījumus, bet tikai tad, ja tie ir iepriekš samontēti, bet citi veic montāžu (vai demontāžu) pēc pieprasījuma.

9. "Pēdējā jūdze."

Visbeidzot, kā jau varēja sagaidīt, pēdējā jūdze. Tas ir pēdējais un dārgākais piegādes procesa posms, kad sūtījums tiek nogādāts līdz klienta durvīm.

Tā vietā, lai to pārvadātu ar masīvu konteineru kravas automašīnu, kas ir ļoti ekonomiska lielu sūtījumu pārvadāšanai lielos attālumos, tas parasti tiek veikts, izmantojot nelielu vai vidēja izmēra furgonu. Mazāks pārvadājamo sūtījumu skaits ir viens no iemesliem, kas palielina izmaksas.

Transporta uzņēmumi pastāvīgi cenšas samazināt pēdējā kilometra izmaksas un eksperimentē ar dažādām jaunām metodēm, lai to panāktu. Piegāde ar droniem vēl ir tikai sākumstadijā, un tā vēl nav guvusi panākumus, taču pašpiegāde veikalā šobrīd ir ierasta un ļoti populāra.

vairāk lasīt šeit*