World e-Com Blogs|LV

Amazon vāciski runājošajās valstīs pēc 20 gadiem maina vadītāju

Valsts vadītājs Ralfs Klebers, kurš šo amatu ieņēma kopš 2002. gada februāra, 2002. gada janvārī nodos savu amatu 47 gadus vecajam Roko Braunīgeram, kurš iepriekš bija atbildīgs par Eiropas patēriņa preču biznesu. Par to uzņēmums paziņoja otrdien Minhenē.Jaunajā amatā Braunigers, tāpat kā viņa priekšgājējs, vadīs Amazon ne tikai Vācijā, bet arī Austrijā un Šveicē.

Amazon Vācijā darbojas kopš 1998. gada, un tajā laikā tajā strādāja vairāki desmiti darbinieku. Klebers pievienojās 1999. gadā un 2000. gadā bija tās pirmais finanšu direktors, bet 2002. gada februārī pārņēma uzņēmuma vadītāja amatu. Pašlaik Amazon nodarbina vairāk nekā 28 000 darbinieku trīs valstīs un tā gada apgrozījums sasniedz gandrīz 30 miljardus ASV dolāru, ziņo Amazon.

Braunigers ir Amazon vadītājs jau daudzus gadus un strādā šajā grupā kopš 2006. gada. Klebers strādās Amazon līdz 2022. gada vidum.

Amazon turpina strauji paplašināties. Grupā pašlaik strādā gandrīz 1,5 miljoni darbinieku, un tikai kopš 2020. gada otrā ceturkšņa Amazon ir pieņēmis darbā gandrīz 600 000 cilvēku visā pasaulē. Lielākā daļa darbaspēka - aptuveni miljons cilvēku - atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs. Tikai Ziemassvētku sezonai vien Amazon meklēja vairāk nekā 300 000 sezonas darbinieku visā pasaulē, no kuriem 50 000 bija Eiropā.

Nākotnes izpilddirektors  Braunigers uzsvēra, ka Amazon apzinās savu atbildību. "Tas ietver ļoti godīgas un labas attiecības ar visiem darbiniekiem, kā arī mūsu solījumu līdz 2040. gadam darboties klimatneitrālā veidā." Amazon jau gadiem ilgi ir kritizējušas arodbiedrības un vides aizstāvji. Verdi iebilst pret to, ka Amazon noraida koplīgumu slēgšanu, savukārt vides iniciatīvas bieži vērstas pret iepakojuma atkritumiem. Amazon ir konsekventi  atspēkojis šos pārmetumus.

vairāk lasīt šeit*.