World e-Com Blogs|LV

Allegro - labākais tiešsaistes tirgus Polijā

Allegro faktiski ir vienas valsts tirgus, jo 96 % Allegro datplūsmas nāk no Polijas. Polijā ir salīdzinoši maz iedzīvotāju (38 miljoni), un tā tikai nesen ir kļuvusi par attīstītu ekonomiku, taču Allegro ir 20 miljoni klientu un 200 miljoni apmeklējumu mēnesī. Tas padara to par trešo lielāko tirdzniecības vietu Eiropā. Salīdzinot ar eBay, Allegro datplūsma ir līdzvērtīga vairāk nekā 50 % no piecpadsmit Eiropas eBay vietņu datplūsmas kopā.

Allegro tika dibināts 1999. gadā, un pēdējo divdesmit gadu laikā to ir pirkušas un pārdevušas vairākas tiešsaistes grupas. Pašlaik tas pieder Permira vadītam investoru fondu konsorcijam. Allegro 2020. gada oktobrī paziņoja par savu akciju sākotnējo publisko piedāvājumu Luksemburgas biržā.

Pēc eBay modeļa Allegro ir tīrs tiešsaistes tirgus un pats nepārdod preces. Šobrīd tajā ir 117 000 pārdevēju un 164 miljoni piedāvājumu. Tas ir piecpadsmitais lielākais tiešsaistes tirgus pasaulē. Runājot par tiešsaistes tirgiem, kas orientēti tikai uz vienu spēli, lielāki ir tikai PayPay Mall, Taobao un Flipkart, turklāt tie atrodas daudz lielākās Āzijas valstīs - Japānā, Ķīnā un Indijā. Allegro patiešām ir fenomens.

Allegro tirgus aptver visu, sākot no elektronikas, modes un pārtikas precēm līdz transportlīdzekļiem, mākslas un rūpniecības precēm. Atkārtotus pirkumus veicina lojalitātes programma "Allegro Smart!". Pircējiem ir pieejams finansējums, un visa gada garumā tiek rīkoti vairāki iepirkšanās festivāli (piemēram, Amazon Prime Day).

Allegro piedāvā pašreģistrācijas procesu, taču ārvalstu uzņēmumiem ir nepieciešams augšupielādēt uzņēmuma reģistrācijas dokumentus. Tā kā tirgū valda liela konkurence, pārdevējiem nāksies konkurēt ar cenu un piegādes ātrumu, ja vien tiem nav unikālu produktu, kas ir ļoti pieprasīti Polijas patērētāju vidū.

vairāk lasīt šeit*