World e-Com Блог|UA

Zalando запускає програму ремонту та реставрації одягу.

Гігант онлайн-торгівлі модою Zalando запустив програму з догляду та ремонту одягу, яка стартувала цієї осені з пілотних проектів у Німеччині. Планується запустити програму і на інших європейських ринках. Швеція та Польща є можливими кандидатами, оскільки клієнти з цих країн більш схильні носити відреставрований одяг, згідно з новим дослідженням Zalando.

Сервіс пропонує клієнтам цифрову платформу, де вони можуть домовитися про зустріч з місцевими кравцями для ремонту. Програма працює у співпраці з лондонським стартапом і додатком Save Your Wardrobe, який пропонує подібну послугу. Для додаткової зручності речі можуть бути відправлені та повернуті клієнту логістичною командою Zalando Zalando. Цього місяця програма ремонту та реконструкції стартує в Берліні і незабаром буде доступна в Дюссельдорфі. У майбутньому до неї приєднаються інші міста.

У Швеції та Польщі частіше носять відновлений одяг

В опитуванні, проведеному Zalando минулого року, майже 60 відсотків клієнтів сказали, що ремонт одягу є важливим, хоча менше половини з них ремонтують свій одяг. У новому дослідженні компанії було опитано понад п'ять тисяч клієнтів Zalando, а також клієнтів, які не є клієнтами Zalando, з п'яти європейських країн: Німеччини, Польщі, Швеції, Нідерландів та Франції.

Понад 60 відсотків клієнтів у Швеції носять відновлений одяг.

Швеція є лідером в Європі, коли мова йде про сервіс: понад 60 відсотків людей носять одяг, відреставрований самостійно або в спеціалізованих ательє, на другому місці - Польща. У Нідерландах, Німеччині та Франції майже половина клієнтів носять відновлений одяг.

У той час як покупці у Швеції люблять усувати пошкодження самостійно (майже 30 відсотків), інші європейські покупці звертаються за допомогою до сторонніх. Польські респонденти частіше звертаються до друзів і родичів, тоді як голландські покупці частіше відвідують професійні ремонтні майстерні.

Тісніше спілкування з клієнтами

"Хоча очевидно, що на всіх ринках зростає бажання використовувати лагодження та належний догляд як спосіб продовжити термін служби речей, існують також бар'єри в знаннях і доступності, які все ще створюють розрив між ставленням до одягу і звичками", - говорить Заландо про результати дослідження.

Програма з догляду та ремонту хоче подолати цей розрив, а також налагодити тісніший зв'язок з клієнтами: "Ми прагнемо бути відправною точкою для моди, і з такими проектами, як цей, ми просуваємо ці відносини на крок далі, щоб допомогти нашим клієнтам піклуватися про свої речі, щоб їхні улюблені речі могли залишатися в шафі якомога довше", - йдеться в прес-релізі компанії.

Зусилля зі сталого розвитку

Програма є частиною ширшої кампанії Zalando зі сталого розвитку, яка має на меті продовжити життя щонайменше 50 мільйонам речей до 2023 року. У тому ж дусі провідна модна платформа запустила категорію вживаних речей на своєму веб-сайті минулого року. З того часу асортимент виріс з 20 000 до 200 000 одиниць, повідомили Reuters у компанії.

До 2023 року Zalando хоче продовжити життя щонайменше 50 мільйонам товарів.

Крім того, Zalando буде розкривати більше інформації про матеріали, з яких виготовляється продукція. Разом з H&M Group компанія нещодавно інвестувала у Infinited Fiber, фінського виробника біорозкладного волокна з текстильних відходів.

Виручка компанії зросла на 20 відсотків, незважаючи на локдаун.

Незважаючи на негативний вплив на ринок моди через пандемію, чистий прибуток Zalando майже подвоївся до 226 мільйонів євро у 2020 році. У третьому кварталі їхня виручка зросла приблизно на 20 відсотків до 1,8 мільярда євро. За даними компанії, зростання відбулося завдяки збільшенню онлайн-витрат під час пандемії.