World e-Com Блог|UA
Онлайн-експорт

Шахрайські повернення на онлайн-маркетах

Існує багато способів, як онлайн-продавці стикаються з шахрайством при поверненні товару.

На одному кінці шкали знаходиться "шахрайство в шафі", коли одяг купується для того, щоб носити його один раз, а потім повертати для повернення. На іншому кінці - професійні злочинці, які систематично заробляють на щедрій політиці повернення товарів на Amazon та eBay.

Деякі види шахрайства з поверненням використовують нахабну тактику, щоб отримати безкоштовний товар, наприклад, повертають коробку, наповнену брудом, щоб не спрацював сигнал тривоги під час зважування. Інші непомітно підривають процес повернення, щоб нашкодити конкурентам, і можуть взагалі ніколи не бути виявлені.

Всі ці дії витрачають гроші, час і викликають розчарування та злість серед продавців. Чи можуть продавці якось протидіяти цьому? Незалежно від того, на яких сайтах ви продаєте, ключовим фактором є те, як ви виконуєте замовлення та обробляєте повернення - власними силами чи на аутсорсингу.

Виконання замовлень власними силами та шахрайство з поверненнями

Якщо ви продаєте на eBay або виконуєте власні замовлення на Amazon, кожне повернення повертається безпосередньо до вас, і ви можете бачити це на власні очі.

Ось як ви можете зіткнутися з шахрайськими поверненнями як продавець, який виконує власні замовлення:

1.) Коробка порожня. Покупець може скористатися передплаченими етикетками та послугою доставки, щоб уникнути реєстрації малої ваги в поштовій системі. У пакунку міститься бруд, сміття або навіть картопля. Мета тут полягає в тому, щоб повернення виглядало справжнім, коли його обробляють або зважують.

Це зовсім інший продукт. Відомо, що клієнти надсилають старі моделі або дешевші версії смартфонів та іншої електроніки.

2.) Повернутий товар є підробкою. Це небезпечно. Мало того, що покупець може отримати справжній товар безкоштовно, так ще й якщо ви будете оскаржувати його, він може заявити, що ви продали йому підробку. Чи зможете ви довести, що це не так?

3.) Товар пошкоджений. Відомо, що покупці випадково згинають або ріжуть товар, розпаковуючи його, а потім навмисно посилюють пошкодження, щоб приховати свою помилку і стверджувати, що товар був отриманий саме в такому вигляді.

4.) Товар був у використанні. Це іноді називають "безкоштовною орендою" або "комірчиною". Це настільки поширене явище, що компанії зараз намагаються створити онлайн-оренду одягу як нову бізнес-модель. Ви отримуєте пізні повернення. Клієнти можуть повертати товари протягом дозволеного періоду повернення, щоб чинити більший тиск на роздрібного продавця для швидкої обробки повернення.

5.) Посилка не надходить. Amazon і eBay часто обробляють повернення до того, як продавець отримає відшкодування, і покупці можуть скористатися цим і не відправити товар взагалі.

Покупець вибрав неправильну причину для повернення. Покупці часто уникають сплати поштових витрат при поверненні, обираючи причину, яка покладає провину на продавця, наприклад, "не відповідає опису".

Якщо ви доручаєте виконання замовлення сторонній логістичній компанії (3PL), ви покладаєтесь на неї в питанні перевірки повернень і вжиття відповідних заходів. Деякі 3PL надають широкий спектр послуг з обробки повернень, тоді як інші просто надсилають їх вам.

Дізнайтеся більше тут*