World e-Com Блог|UA

Fabric залучає $336 млн інвестицій

Amazon продовжує залишатися "300-кілограмовою горилою в коридорі" для компаній у секторі роздрібної торгівлі. Сьогодні стартап під назвою Fabric, який створює технологію, що допоможе іншим великим і малим ритейлерам ефективніше конкурувати з Amazon, зокрема, у сфері доставки товарів за допомогою передової робототехніки. Це великий раунд з великою оцінкою - понад 1 мільярд доларів, кажуть у Fabric. Раунд підкреслює як попит на ринку, так і можливість кинути виклик Amazon.

"Вже зараз ми маємо більше попиту, ніж можемо задовольнити, - сказав в інтерв'ю Елрам Горен, генеральний директор і співзасновник Fabric. "Водночас ми бачимо великі можливості за межами пропозиції, за межами наших мікрофулфілмент-центрів, оскільки вони взаємодіють у мережі та ланцюгу поставок".

Сінгапурський фонд Temasek, який брав участь у фінансуванні Fabric на суму 110 мільйонів доларів США серії B у 2019 році, очолив серію C, до якої також увійшли Koch Disruptive Technologies, Union Tech Ventures, Harel Insurance & Finance, Pontifax Global Food and Agriculture Technology Fund (Pontifax AgTech), Canada Pension Plan Investment Board (CPP Investments), KSH Capital, Princeville Capital, Wharton Equity Ventures та інші. На сьогоднішній день компанія залучила 336 мільйонів доларів.

Клієнтами Fabric зараз є Walmart, Instacart та FreshDirect. Компанія заявила, що фінансування буде використано як для розвитку продуктового сектору, включаючи допомогу у створенні власних "маркетплейсів", так і для впровадження технології мікродоставки в інші типи роздрібних торговців електронною комерцією шляхом розширення мережі в США (де вона зараз базується, в Нью-Йорку) та Ізраїлі (де вона спочатку починала), а незабаром і на інших ринках.

"По суті, ми використовуємо один і той самий технологічний стек як для продуктових магазинів, так і для електронної комерції", - сказав в одному з інтерв'ю генеральний директор компанії. Це було зроблено частково з міркувань практичності. За його словами, коли Fabric починав свою діяльність у 2015 році, більшість зусиль компанії були зосереджені на продуктах харчування, оскільки інтеграція з електронною комерцією була дуже низькою - близько 1%. Зараз вона становить 10%, додав він, і це ринок обсягом 1 трильйон доларів;

Електронна комерція стрімко зростала протягом десятиліть, але за останні два роки ця тенденція різко прискорилася, не в останню чергу через COVID-19 і страшний вплив, який він мав на роздрібну торгівлю. Посилаючись на дані консалтингової компанії McKinsey, аналітики зазначають, що вже у 2020 році проникнення електронної комерції (тобто продажів, здійснених онлайн) склало 35%, що вдвічі більше, ніж роком раніше (16% у 2019 році), причому більша частина цього зростання відбулася лише за кілька місяців (це зростання, яке було досягнуто за 10 років до COVID-19).

Fabric конкурує з іншими стартапами, що створюють технології фулфілменту для покращення логістичних процесів, такими як ShipBob, Byrd та parcelLab, які залучили кошти цього року. Ці нові гравці, в свою чергу, прагнуть увійти в бізнес, де все ще домінує широкий спектр сторонніх постачальників логістичних послуг (відомих як 3PL) - постачальників на фрагментованому і в деяких аспектах досить схожому ринку, які покладаються на склади і робочі бригади; і, звичайно, Amazon, який надає послуги сотням тисяч сторонніх продавців через свою програму фулфілменту.

Роботизоване рішення Fabric є ключовим диференціатором на цьому фронті. Компанія створила вертикально інтегрований набір апаратного та програмного забезпечення, який може бути розгорнутий на власних складах клієнта або безпосередньо на виробництві.

читайте більше тут*