World e-Com Blogs|LV
Tiešsaistes eksports

Bol ir lielākais tiešsaistes mazumtirgotājs Nīderlandē

Bol.com 1999. gadā dibināja Vācijas mediju uzņēmums Bertelsmann, un, tāpat kā Allegro, arī Bol.com gadu gaitā ir mainījis vairākus īpašniekus. 2012. gadā to iegādājās Nīderlandes un Beļģijas lielveikalu ķēde Ahold Delhaize, un kopš tā laika tas joprojām ir grupas daļa. Bol.com sāka savu darbību kā mazumtirdzniecības uzņēmums, kas pārdeva savus produktus, bet 2011. gadā pievienoja tiešsaistes tirgu.

Bol.com faktiski ir divu valstu tirdzniecības platforma, un 97 % tās lietotāju atrodas Nīderlandē un Beļģijā. Lai gan šo valstu kopējais iedzīvotāju skaits ir tikai 29 miljoni, bol.com ik mēnesi apmeklē 76 miljoni apmeklētāju no 11 miljoniem aktīvu klientu. Lai gan Nīderlande un Beļģija ir mazas valstis, tās ir bagātas valstis ar augstu tiešsaistes iepirkšanās līmeni.

Bol.com apgalvo, ka 35 000 uzņēmēju ir pārdevuši produktus, izmantojot šo vietni, un 23 miljoni produktu ir pieejami iegādei tādās kategorijās kā grāmatas, mūzika, elektronika, rotaļlietas, mode, DIY un automašīnu daļas. Tas ir uz katalogu balstīts tirgus, tāpēc pārdevējiem ir jānorāda tikai UPC un piedāvājuma cena, ja preces jau ir katalogā. Nav ikmēneša maksas, tikai komisijas maksa par pārdotajām precēm.

Lai pārdotu bol.com, uzņēmumam jābūt reģistrētam Nīderlandē vai Beļģijā, taču ir pakalpojumu sniedzēji, kas var palīdzēt pārdevējiem reģistrēties arī bez šīs prasības. Bol.com ir savs piegādes tīkls, ko pārdevēji var izmantot tāpat kā Amazon FBA.

vairāk lasīt šeit*