World e-Com Blogs|LV

Fabric piesaista 336 miljonus ASV dolāru investīciju

Uzņēmumiem mazumtirdzniecības nozarē Amazon joprojām ir "300 kilogramu smagā gorilla priekšnamā". Šodien jaunuzņēmums Fabric, kas izstrādā tehnoloģiju, lai palīdzētu citiem mazumtirgotājiem - gan lieliem, gan maziem - efektīvāk konkurēt ar Amazon, jo īpaši preču piegādē, izmantojot modernu robotiku. Tas ir liels raunds ar lielu novērtējumu - vairāk nekā 1 miljards ASV dolāru, apgalvo Fabric. Šī kārta uzsver gan pieprasījumu tirgū, gan iespēju izaicināt Amazon.

"Jau šobrīd mums ir lielāks pieprasījums, nekā mēs spējam apmierināt," intervijā sacīja Fabric izpilddirektors un līdzdibinātājs Elrams Gorens. "Tajā pašā laikā mēs redzam lielas iespējas ārpus piegādes puses, ārpus mūsu mikroapgādes centriem, jo tie mijiedarbojas tīklā un piegādes ķēdē."

Singapūrā bāzētā Temasek, kas piedalījās Fabric B sērijas finansējumā 110 miljonu ASV dolāru apmērā 2019. gadā, vadīja C sēriju, kurā piedalījās arī Koch Disruptive Technologies, Union Tech Ventures, Harel Insurance & Finance, Pontifax Global Food and Agriculture Technology Fund (Pontifax AgTech), Canada Pension Plan Investment Board (CPP Investments), KSH Capital, Princeville Capital, Wharton Equity Ventures un citi. Līdz šim uzņēmums ir piesaistījis 336 miljonus ASV dolāru.

Fabric pašreizējie klienti ir Walmart, Instacart un FreshDirect. Uzņēmums paziņoja, ka finansējums tiks izmantots gan pārtikas preču nozares attīstībai, tostarp palīdzot izveidot savus "tirgus laukumus", gan lai ieviestu savu mikropiegādes tehnoloģiju citos e-mazumtirdzniecības veidos, paplašinot savu tīklu ASV (kur uzņēmums pašlaik atrodas Ņujorkā) un Izraēlā (kur tas sākotnēji uzsāka darbību), un drīzumā arī citos tirgos.

"Būtībā mēs izmantojam vienu un to pašu tehnoloģiju kopumu gan pārtikas precēm, gan e-komercijai," intervijā teica uzņēmuma izpilddirektors. Daļēji tas tika darīts praktisku apsvērumu dēļ. Kad Fabric 2015. gadā uzsāka darbību, viņš teica, ka lielākā daļa uzņēmuma centienu bija vērsti uz pārtikas precēm, jo e-komercijas integrācijas līmenis bija ļoti zems - aptuveni 1 %. Viņš piebilda, ka tagad tā ir 10 %, un tas ir 1 triljona  ASV dolāru tirgus;

E-komercija ir strauji augusi gadu desmitiem, bet pēdējos divos gados šī tendence ir strauji paātrinājusies, tostarp arī COVID-19 un tā biedējošās ietekmes uz mazumtirdzniecību dēļ. Atsaucoties uz konsultāciju kompānijas McKinsey datiem, Analysts norāda, ka jau 2020. gadā 35%  e-komercijas izplatība (t. i., tiešsaistē veikto pārdošanas darījumu apjoms) bija divreiz lielāka nekā gadu iepriekš (2019. gadā - 16%), turklāt lielākā daļa no šī pieauguma notika tikai dažu mēnešu laikā (tas ir pieaugums, kas tika panākts 10 gados pirms COVID-19).

Fabric konkurē ar citiem jaunuzņēmumiem, kas rada izpildes tehnoloģijas, lai uzlabotu loģistikas procesus, piemēram, ShipBob, Byrd un parcelLab, kuri šogad ir piesaistījuši naudas līdzekļus. Savukārt šie jaunie dalībnieki cenšas iekļūt biznesā, kurā joprojām dominē dažādi trešo pušu loģistikas un pakalpojumu sniedzēji (pazīstami kā 3PL) - piegādātāji sadrumstalotajā un dažos aspektos diezgan līdzīgajā tirgū, kas paļaujas uz noliktavām un darba brigādēm, un, protams, Amazon, kas sniedz pakalpojumus simtiem tūkstošu trešo pušu pārdevēju, izmantojot savu sūtījumu izpildes programmu.

Fabric robotizētais risinājums šajā jomā ir galvenais diferencējošais faktors. Uzņēmums ir izveidojis vertikāli integrētu aparatūras un programmatūras komplektu, ko var izmantot klienta noliktavās vai tieši uzņēmumā.

vairāk lasīt šeit*