World e-Com Blogs|LV

PriceRunner iesūdz Google tiesā par 2,1 miljardu eiro

Uzņēmums pieprasa kompensāciju 2,1 miljarda eiro apmērā. Google Shopping jau tika sodīts par savu darbību Eiropā 2017. gadā.

PriceRunner ir cenu salīdzināšanas tīmekļa vietne, kas kopš 2021. gada novembra pieder uzņēmumam Klarna. Saskaņā ar uzņēmuma sniegto informāciju tajā ir vairāk nekā 3,7 miljoni produktu, no kuriem var izvēlēties 22 500 veikalos 25 dažādās valstīs.

Raksta kopā ar 40 citiem iepirkšanās salīdzināšanas pakalpojumiem.

2019. gadā uzņēmums kopā ar 40 citiem salīdzinošās iepirkšanās pakalpojumiem uzrakstīja kopīgu vēstuli par to, ka Google ļaunprātīgi izmanto savu tirgus varu. Vēstulē tika aicināts vērsties pret Google neatbilstību Eiropas Komisijas prasībām 2017. gadā.

Toreiz Komisija secināja, ka Google ir nodrošinājis, ka tā paša salīdzinošās iepirkšanās pakalpojums Google Shopping tiek pozicionēts un rādīts izdevīgāk nekā konkurējošie pakalpojumi. EK uzdeva Google to pārtraukt.

"Google saņēma rekordlielu naudas sodu 2,4 miljardu eiro apmērā".

Google saņēma rekordlielu naudas sodu 2,4 miljardu eiro apmērā pēc tam, kad EK secināja, ka Google ir uzlabojis savu salīdzinošās iepirkšanās pakalpojumu. Taču konkurenti uzskata, ka Google joprojām ļaunprātīgi izmanto savu tirgus varu.

Izdzīvošanas jautājums.

"Mēs, protams, pieprasām kompensāciju par zaudējumiem, ko gadu gaitā esam cietuši no Google, bet mēs šo prasību uztveram arī kā cīņu par patērētājiem, kurus Google konkurences tiesību pārkāpumi pēdējo četrpadsmit gadu laikā un līdz šim ir ļoti ietekmējuši," paziņojumā sacīja PriceRunner vadītājs Mikaels Lindahls. "Tas ir arī daudzu Eiropas uzņēmēju uzņēmumu izdzīvošanas un nodarbinātības iespēju jautājums tehnoloģiju nozarē.

Mēs pieprasām kompensāciju par zaudējumiem, ko Google mums ir nodarījis šo gadu laikā."

"Ja ASV tehnoloģiju gigantiem tiks ļauts brīvi kontrolēt un manipulēt ar tirgiem, izmantojot gandrīz monopolstāvokli, mēs varam sagaidīt, ka daudzi tehnoloģiju uzņēmumi Eiropā cietīs ne tikai no produktu un cenu salīdzinājuma," piebilda Lindahls.

Google ir gatavs sevi aizstāvēt tiesā.

PriceRunner pieprasa, lai Google samaksā kompensāciju par zaudēto peļņu Apvienotajā Karalistē kopš 2008. gada un Zviedrijā un Dānijā kopš 2013. gada. Saskaņā ar Google sniegto informāciju uzņēmums 2017. gadā veica vairākas izmaiņas, lai novērstu EK paustās bažas.

"Izmaiņas, ko 2017. gadā veicām iepirkšanās reklāmās, darbojas labi, veicinot izaugsmi un darbavietas simtiem salīdzinošās iepirkšanās pakalpojumu sniedzēju, kas pārvalda vairāk nekā 800 tīmekļa vietnes visā Eiropā," sacīja Google pārstāvis. "PriceRunner" izvēlējās neizmantot Google reklāmas, tāpēc tas, iespējams, nav bijis tik veiksmīgs kā citi. Mēs esam gatavi aizstāvēt savu pozīciju tiesā," sacīja Frederiks Abrards (Frederick Abrard), Google CSS Shopping Ads direktors.

| Oriģinālais raksts pieejams šeit.