World e-Com Blogs|LV

Bol.com plāno IPO

Bol.com plāno sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) 2022. gada otrajā pusē. Tās holdinga uzņēmums Ahold Delhaize vēlas izmantot publisko piedāvājumu, lai piesaistītu papildu līdzekļus un realizētu platformas izaugsmes potenciālu. Holdinga uzņēmums ir paziņojis arī par citiem plāniem turpmākajiem gadiem.

Bol.com, kas ir lielākais tiešsaistes mazumtirgotājs Nīderlandē, kopš 2012. gada ir daļa no holdinga Ahold Delhaize. Šodien holdings paziņo par plāniem paātrināt izaugsmi un radīt lielāku vērtību klientiem. Daļa no šīs stratēģijas ir Bol.com meitasuzņēmuma publiskā piedāvājuma iespēja, Ahold Delhaize saglabājot kontroli.

IPO nodrošinās Ahold Delhaize finansējumu."

Holdings ziņo par Bol.com stratēģiskajām iespējām un vēlas nostiprināt platformas līderpozīcijas, panākumus un klientu lojalitāti. Sākotnējais publiskais piedāvājums nodrošinās Ahold Delhaize papildu finansējumu stratēģijas īstenošanai turpmākajos gados.

Ahold arī turpmāk būs lielākais akcionārs

IPO rezultātā akcijas tiks kotētas Euronext Amsterdam biržā, un Ahold Delhaize arī turpmāk būs lielākais akcionārs. Paredzēts, ka IPO notiks 2022. gada otrajā pusē, taču tā uzsākšana ir atkarīga no daudziem faktoriem, tostarp tirgus apstākļiem.

Zīmīgi, ka Ahold Delhaize šo paziņojumu nāca klajā salīdzinoši nesen pēc tam, kad Coolblue paziņoja par saviem plāniem šogad veikt IPO Euronext Amsterdam. Tomēr tikai nedēļu vēlāk Coolblue nolēma šos plānus atlikt. Saskaņā ar interneta mazumtirgotāja sniegto informāciju atlikšanu izraisīja nenoteiktība investoru vidū.

Bol.com rezultāti tiks publiskoti

Iepriekš Ahold Delhaize deva priekšroku Bol.com rezultātu publiskošanai. Bol.com ceturkšņa pārskatos parasti ziņo par tirdzniecības apjoma un pārdevēju skaita pieaugumu platformā. Sākotnējais publiskais piedāvājums apmierinās Ahold Delhaize investoru vēlmi pēc lielākas pārredzamības, jo Bol.com būs jāpublisko uzņēmuma rezultāti.

Holdingam ir arī citas finanšu ambīcijas turpmākajiem gadiem. Tas vēlas paātrināt pārdošanas apjomu pieaugumu no 2023. līdz 2025. gadam, līdz 2025. gadam sasniedzot 10 miljardus euro. Bol.com tīrajiem pārdošanas ieņēmumiem, kas 2021. gadā tiek prognozēti 5,5 miljardu euro apmērā, līdz 2025. gadam būtu jāpalielinās aptuveni divas reizes. Tiek prognozēts, ka peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas (EBITDA) būs 150-170 miljoni euro, un līdz 2025. gadam tai arī vajadzētu dubultoties. Ahold mērķis ir arī panākt, lai vēlākais līdz 2040. gadam tā darbībā nerastos oglekļa dioksīda emisijas.

Bol.com neto apgrozījums tiek prognozēts 5,5 miljardu eiro apmērā."

Franss Millers, izpilddirektors, komentē: "Mēs saprotam, ka šie ir ambiciozi mērķi, kuru sasniegšanai turpmākajos gados būs vajadzīgs liels darbs. Taču mēs esam pārliecināti, ka šie un citi mērķi, kas iekļauti šodienas stratēģijas atjauninājumā, ir sasniedzami, pateicoties mūsu augsti kvalificētajiem un uzticīgajiem darbiniekiem."

vairāk last šeit*