World e-Com Блог|UA

PriceRunner подає до суду на Google через 2,1 мільярда євро

Компанія вимагає компенсації в розмірі 2,1 мільярда євро. Google Shopping вже був оштрафований за свої дії в Європі у 2017 році.

PriceRunner - це сайт порівняння цін, який з листопада 2021 року належить компанії Klarna. За даними компанії, на ньому представлено понад 3,7 мільйона товарів для вибору з 22 500 магазинів у 25 різних країнах.

Лист із 40 іншими сервісами порівняльних покупок.

У 2019 році компанія написала спільний лист із 40 іншими сервісами порівняльних покупок про те, що Google зловживає своєю ринковою владою. У цьому листі містився заклик вжити заходів проти недотримання Google вимог Європейської комісії у 2017 році.

Тоді Комісія дійшла висновку, що Google забезпечив вигідніше позиціонування і відображення свого власного сервісу порівняльних покупок Google Shopping порівняно з конкуруючими сервісами. ЄК наказала Google покласти цьому край.

'Google отримав рекордний штраф у розмірі 2,4 мільярда євро'.

Google отримав рекордний штраф у розмірі 2,4 мільярда євро, після чого ЄС дійшов висновку, що Google поліпшив свій сервіс порівняльних покупок. Але, на думку конкурентів, Google, як і раніше, зловживає своєю ринковою владою.

Питання виживання.

"Ми, звісно, вимагаємо компенсації за шкоду, завдану нам Google протягом багатьох років, але також розглядаємо цей позов як боротьбу за споживачів, які дуже сильно постраждали від порушення Google закону про конкуренцію за останні чотирнадцять років і досі", - сказав у своїй заяві генеральний директор PriceRunner Мікаель Ліндал. "Це також питання виживання для багатьох європейських підприємницьких компаній і можливостей працевлаштування у сфері технологій".

Ми вимагаємо компенсації за шкоду, яку Google заподіяв нам протягом багатьох років".

"Якщо американським технологічним гігантам буде дозволено вільно управляти ринками і маніпулювати ними за допомогою своїх майже монопольних позицій, ми можемо очікувати, що багато технологічних компаній у Європі постраждають далеко не тільки на ринку порівняння продуктів і цін", - додав Ліндал.

Google готовий захищатися в суді.

PriceRunner вимагає, щоб Google виплатив компенсацію за втрачений прибуток у Великій Британії з 2008 року, а також у Швеції та Данії з 2013 року. За словами Google, у 2017 році компанія внесла низку змін, щоб зняти заклопотаність ЄК.

"Зміни, які ми внесли в рекламу покупок у 2017 році, успішно працюють, забезпечуючи зростання і робочі місця для сотень сервісів порівняльних покупок, які керують більш ніж 800 веб-сайтами по всій Європі", - заявив представник Google. "PriceRunner вирішив не використовувати оголошення в Google, тому він, можливо, не був таким успішним, як інші. Ми готові відстоювати свою позицію в суді", - заявив Фредерік Абрард, директор CSS Shopping Ads у Google.