World e-Com Blogs|LV

Pārdošana vietnē Rakuten Ichiba: Japānas populārākais tirgus

Ar vairāk nekā 49 000 tirgotāju, 115 miljoniem dalībnieku un 37 miljardiem ASV dolāru apgrozījumu 2019. gadā Rakuten Ichiba tiek uzskatīta par populārāko tirdzniecības platformu Japānā un vienu no lielākajām e-komercijas platformām pasaulē.

Rakuten e-komercijas platforma ar nosaukumu Rakuten Ichiba savu darbību sāka 1997. gadā. Tā ir tiešsaistes platforma, kas ļauj plašam pārdevēju lokam pārdot savas preces savā veidā. Rakuten Japan pati nepārdod nekādus produktus - tā ir tikai trešo pušu tirgus, kas balstās uz ideju, ka tiešsaistes iepirkšanās ir gan saistoša, gan ļoti personalizēta.

Kopš 2005. gada Rakuten ir paplašinājis savu darbību starptautiskā mērogā, izmantojot iegādes un kopuzņēmumus. Uzņēmums 2008. gadā atvēra savu pirmo uzņēmumu ārpus Japānas - Taivānā bāzēto Rakuten Ichiba, pēc tam 2010. gadā iegādājās Buy.com ASV (Rakuten.com), 2010. gadā - Priceminister Francijā (Rakuten France), 2011. gadā - Tradoria Vācijā (Rakuten Germany) un 2014. gadā - Ebates (Rakuten Rewards). Rakuten ir arī Lyft lielākais akcionārs un tam pieder Viber.

Lai gan Rakuten ir paplašinājis savu darbību visā pasaulē un diversificējis savu darbību tiešsaistes plašsaziņas līdzekļu un sporta partnerību jomā, tā uzņēmējdarbības kodols joprojām ir dziļi iesakņojies Japānas e-komercijā. Pašlaik Rakuten ir tirgus līderis, un tas ir pārliecinošs piedāvājums jauniem zīmoliem un tirgotājiem no visas pasaules.