World e-Com Blogs|LV
Tiešsaistes eksports

Kas ir 3PL?

Ja jums pieder e-komercijas uzņēmums, pasūtījumu izpilde ir neatņemama jūsu biznesa sastāvdaļa. Uzņēmumam augot, jūs varat secināt, ka klientu pasūtījumu izpilde pašu spēkiem vairs nav iespējama.

Šajā brīdī jums ir jāpaplašina pasūtījumu izpildes stratēģija; daudziem uzņēmumiem tas nozīmē pasūtījumu izpildi uzticēt ārpakalpojumu sniedzējam - trešās puses loģistikas uzņēmumam (3PL).

Trešās puses loģistika (jeb 3PL) nozīmē e-komercijas loģistikas procesu, tostarp krājumu pārvaldības, noliktavas un pasūtījumu izpildes, nodošanu ārpakalpojumu sniedzējiem. 3PL pakalpojumu sniedzēji ļauj e-komercijas tirgotājiem sasniegt vairāk, jo tiem ir rīki un infrastruktūra, kas ļauj automatizēt mazumtirdzniecības pasūtījumu izpildi.

Mēs precīzi nezinām, kurš radīja terminu "trešo pušu loģistika", bet uzņēmumi sāka tiekties uz ienākošās un izejošās loģistikas ārpakalpojumu nodošanu trešām pusēm pagājušā gadsimta 70. un 80. gados.

Līdz ar e-komercijas parādīšanos un izaugsmi 90. un 2000. gados termins 3PL kļuva plaši izplatīts, un 3PL paplašināja savus pakalpojumus. Noliktavu un transporta pakalpojumu integrēšana piegādes ķēdē kļuva par to, ko tagad saucam par trešo pušu loģistiku.