World e-Com Blogs|LV

PVN izmaiņas Amazon pārdevējiem

Dažas no galvenajām izmaiņām, kas saistītas ar direktīvu, ietver divu jaunu vienkāršotu PVN shēmu izveidi B2C tirgotājiem - vienas pieturas aģentūra (OSS) un importa vienas pieturas aģentūra (IOSS). Turklāt direktīva paredz arī izmaiņas tālpārdošanas noteikumos un izmaiņas PVN saistībās tiešsaistes tirgotājiem.  

Viena no lielākajām izmaiņām, kas jūs gaida, būs saistīta ar veidu, kādā PVN tiek iekasēts par pārdošanu. Pašlaik par PVN maksāšanu atbildīgs esat jūs, pārdevējs. Tas rada sarežģījumus pārdevējiem, tāpēc, lai risinātu šo problēmu, ES dažos gadījumos PVN slogu ir novirzījusi tirdzniecības vietām. No 1. jūlija Amazon no pircēja iekasēs atbilstošo PVN likmi pārdošanas vietā par darījumiem ar krājumu, kas atrodas ES valstī un ko pārdod uzņēmums ārpus ES. Tas nozīmē, ka jums kā uzņēmumam ārpus ES būs jāreģistrē šis sūtījums Amazon kā sūtījums ar nulles likmi un jāziņo par to savā PVN deklarācijā.  

Tomēr, ja krājumi tiek turēti ES valstī, PVN joprojām būs jāreģistrējas. Tāpēc, pārdodot ES teritorijā, jums joprojām būs jāreģistrējas kā PVN maksātājam katrā valstī, kurā atrodas jūsu piegādes noliktavas;

vairāk lasiet šeit*.