World e-Com Blogs|LV
Tiešsaistes eksports

izmaiņas ES nodokļu tiesību aktos.

No 2021. gada 1. jūlija Eiropas Savienībā stāsies spēkā jauni PVN noteikumi preču un pakalpojumu pārdošanai tiešsaistē starp uzņēmumiem un patērētājiem (B2C), kas atspoguļo digitālās un pārrobežu tirdzniecības pieaugumu, kura notiek tiešsaistē un bieži vien lielās tirdzniecības platformās.

Nodokļu iestādēm ir skaidrs, ka sākotnējie ES netiešo nodokļu noteikumi nav tikuši līdzi e-komercijas uzplaukumam. Tā rezultātā vietējie uzņēmumi ir saskārušies ar negodīgu konkurenci no ārvalstu pārdevēju puses, kuri ne vienmēr iekasē PVN par precēm, ko tie pārdod ES patērētājiem. ES lēš, ka sarežģītu noteikumu un neatbilstības dēļ katru gadu tiek zaudēti 5 miljardi euro PVN pārrobežu digitālo preču pārdošanas darījumos.

Lai beidzot izbeigtu negodīgu nodokļu vidi un izveidotu spēcīgu iekšējo tirgu, ES ievieš izmaiņas, kuru mērķis ir vienkāršot PVN ievērošanu e-komercijas uzņēmumiem, kā arī nodrošināt vienlīdzīgus konkurences apstākļus ES pārdevējiem un ārvalstīs reģistrētiem tirgotājiem.

Pirmkārt, jaunie noteikumi ir izstrādāti tā, lai nodrošinātu, ka no 2021. gada 1. jūlija PVN vienmēr ir jāmaksā tur, kur atrodas patērētāji, un tādējādi būtu jāizbeidz šādas problēmas

neizdevīgiem nosacījumiem, no kuriem vietējie uzņēmumi ir cietuši daudzus gadus. Otrkārt, tiks piemēroti vairāki vienkāršojumi, lai samazinātu administratīvo slogu uzņēmumiem. Visbeidzot, tiešsaistes tirdzniecības platformām būs aktīvāka loma PVN iekasēšanā un iekasēšanā no patērētājiem, kas atrodas ES teritorijā, saskaņā ar noteiktiem scenārijiem.

Vairāk lasīt šeit*