World e-Com Blogs|LV

Gads ar TikTok: kā šajā platformā ir darbojušies galvenie mazumtirgotāji Asos, Very, JD un citi?

TikTok piedāvā pārskatu par Apvienotās Karalistes zīmolu radošākajām kampaņām kanālā TikTok 2021, un mēs aplūkojam dažus no mazumtirgotāju izcilākajiem veikumiem.

ASOS (@asos) sasniedza neticamus rezultātus pēc Helovīna kampaņas #ASOSAlterEgo. Lai popularizētu zīmola "Sejas un ķermeņa" piedāvājumu, ASOS aicināja TikTok kopienu parādīt savu "alter ego", izmantojot biedējošu grimu. Kampaņā tika izmantoti dažādi mūsu reklāmas formāti un risinājumi, sākot ar zīmolu hashtagu, kas ietver videoierakstu veidošanu un cilvēku mudināšanu kopīgot saturu ar sponsorēto hashtagu, līdz pasūtītajai mūzikai un tādu pazīstamu blogeru kā @jonysios un @challxn iesaistīšanai. Tikai Apvienotajā Karalistē vien #ASOSAlterEgo ir uzkrājis vairāk nekā 839 miljonus video skatījumu, un tajā ir piedalījušies 283 000 dalībnieku.

Lai atzīmētu junā produkta Love Me Liquid Lipcolour iznākšanu tirgū, M-A-C UK & Ireland (@maccosmetics) sadarbojās ar TikTok un Spotify, veidojot pirmo nozarē mediju kampaņu, kuras pamatā bija Love Me. Ar Creative Lab - pašas TikTok radošās komandas - palīdzību zīmols izveidoja kampaņu, aicinot kopienu paust savu patieso identitāti, apliecinot sevis mīlestību ar zīmola papildinātās realitātes efekta palīdzību, demonstrējot četrus dažādus lūpu krāsas toņus. Līdztekus tam cilvēki varēja skatīt M-A-C videoklipus savā plūsmā un pāriet uz Spotify, lai klausītos īpaši izstrādātus spēcinošus atskaņošanas sarakstus.

Very(@veryuk) šī gada sākumā apvienoja tautu, lai kopā dziedātu milzīgu dziesmu "Our House", kas ir mūžīga 80. gadu iedvesmota trakulība. Very uz TikTok mērķis bija veicināt informētību par jauno kampaņu #OurHouse2021, apvienojot plašu sasniedzamību ar masu līdzdalību. Lai palielinātu mūsu kopienas iesaisti, zīmols izmantoja mūsu raksturīgo Hashtag Challenge formātu, kas ietver video ar sponsorētu hashtagu un mudina cilvēkus kopīgot saturu ar to pašu hashtagu, kā arī zīmolu efektus, piemēram, rozā tēmas video rāmi, lai palielinātu mūsu kopienas iesaisti. Kampaņas ietvaros Very sadarbojās ar vairāk nekā 30 blogeriem, tostarp tādām slavenībām kā Sophie Ellis-Bextor. Rezultātā tika izveidoti vairāk nekā 1,7 miljoni videoklipu, kurus veidoja vairāk nekā 1 miljons cilvēku.

JD (@jdofficial) noteikti iemūžināja EURO 2020 garu ar #JDPassItOn, kas kopš tā laika ir sakrājis 6 miljardus skatījumu. Izaicinājums aicināja cilvēkus dalīties ar savām prasmēm un aizrautību pret skaisto spēli, skanot jaunajai dziesmai "2Gether Now", kas ir grupas Farm 1990. gada klasiskās dziesmas un Anglijas EURO 2004 himnas "All Together Now" remiksēta versija.
Šim izaicinājumam kopā ar TikTok kopienu ir pievienojušies tādi sporta un futbola radītāji kā Pele Ņūels (@pelenewell), Bens Bleks (@benblackfootball) un Endrjū Hendersons (@iamandrewhenderson), radot visu, sākot no driblēšanas un vārtu svinēšanas līdz grimam un futbola iedvesmotām dejām. Sadarbībā ar Creative Lab izstrādātais JD vēlāk 2021. gadā ar TikTok starpniecību uzsāka arī Apvienotās Karalistes pirmo papildinātās realitātes (AR) apavu pielaikošanu Nike apaviem.

Šī gada sākumā kooperatīvs (@coopuk) kļuva par pirmo Apvienotās Karalistes pārtikas produktu tirgotāju, kas ar zīmolu TikTok izveidoja hashtagu #CleanitScrunchitCoopit. Videi draudzīgā TikTok kopiena pieņēma šo izaicinājumu, un ietekmīgi radītāji, piemēram, Nikki Lilly (@nikkililly) un Tom Malone (@tommalone_jr), demonstrēja, cik vienkārši ir savākt un pārstrādāt mīksto plastmasu mājās. Tas notika pēc tam, kad mazumtirgotājs atklāja Eiropā plašāko mīksto plastmasas izstrādājumu, plastmasas maisiņu un pārtikas iepakojuma pārstrādes shēmu veikalos. Kopš tā laika #CleanitScrunchitCoopit ir sakrājis veselus 4,7 miljardus skatījumu, un tā popularitāte liecina gan par TikTok kopienas apņemšanos rūpēties par vidi, gan par kooperatīva efektivitāti savu mērķu komunikācijā.

Arī #FetaPasta (1,1 miljards skatījumu) - vienkāršs, bet atjautīgs makaronu ēdiens - 2021. gadā pārņēma TikTok, izraisot milzīgu fetas siera pārdošanas apjoma pieaugumu visā Apvienotajā Karalistē. Reaģējot uz to, lielveikals Asda saskatīja iespēju spekulēt ar šīs tendences popularitāti. Viņi ieviesa īpašu ceptu fetas makaronu iepakojumu, kurā bija visas sastāvdaļas, tādējādi atvieglojot cilvēkiem, kas vēlas izmēģināt recepti mājās. Tas bija lielisks piemērs tam, kāpēc pārtikas preču tirgotājiem nav jāstāv malā un jāvēro, kā attīstās tendences; viņi var būt daļa no tām un izmantot tās pārdošanas veicināšanai.

Komentējot šo sarakstu, Kriss Bogers (Chris Boger), TikTok globālo biznesa risinājumu ģenerāldirektors Apvienotajā Karalistē, teica: "Atskatoties uz vēl vienu izcilu mārketinga gadu, mani pārsteidz to zīmolu daudzveidība, kas parādās TikTok, aptverot visus izmērus un nozares, kā arī radošums, ko tie ienes platformā un kopienā. Ar TikTok ir iespēja būt kultūras epicentrā, kur visi mārketinga speciālisti tiecas būt, un katrs no šiem zīmoliem to ir realizējis savā unikālajā veidā.Mēs tikai sākam atraisīt TikTok potenciālu, lai palīdzētu zīmoliem atraisīt savu radošumu, sasniegt jaunu auditoriju un gūt peļņu no savas popularitātes. Es nevaru vien sagaidīt, lai redzētu, cik pārsteidzošiem veidiem viņi turpinās veidot saikni ar mūsu kopienu 2022. gadā."

|Mūsu oriģinālais raksts ir pieejams šeit.