World e-Com Blogs|LV

Zalando uzsāk apģērbu labošanas un atjaunošanas programmu.

Tiešsaistes modes gigants Zalando ir uzsācis aprūpes un labošanas programmu, kas šoruden tiks izmēģināta Vācijā. Programmu plānots ieviest arī citos Eiropas tirgos. Iespējamās kandidātvalstis ir Zviedrija un Polija, jo saskaņā ar Zalando jaunākajiem pētījumiem šo valstu klienti biežāk valkā atjaunotas drēbes.

Pakalpojums piedāvā klientiem digitālu platformu, kurā viņi var pierakstīties pie vietējiem drēbniekiem, lai veiktu remontu. Programma darbojas sadarbībā ar Londonas jaunuzņēmumu un lietotni Save Your Wardrobe, kas piedāvā līdzīgu pakalpojumu. Papildu ērtībai preces var nosūtīt un atgriezt klientam Zalando loģistikas komanda Zalando. Remonta un atjaunošanas programma šomēnes sākas Berlīnē, un drīzumā tā būs pieejama arī Diseldorfā. Nākotnē tai pievienosies arī citas pilsētas.

Zviedrijā un Polijā biežāk nēsā atjaunotas drēbes

Pagājušajā gadā Zalando veiktajā aptaujā gandrīz 60 % klientu atzina, ka apģērbu labošana ir svarīga, lai gan mazāk nekā puse no viņiem apģērbu labo. Uzņēmuma jaunajā aptaujā tika aptaujāti vairāk nekā pieci tūkstoši Zalando klientu, kā arī tādu, kas nav Zalando klienti, no piecām Eiropas valstīm: Vācijas, Polijas, Zviedrijas, Nīderlandes un Francijas.

Vairāk nekā 60 % klientu Zviedrijā valkā atjaunotas drēbes.

Zviedrija ir līderis Eiropā, runājot par apkalpošanu, - vairāk nekā 60 procenti cilvēku valkā pašu vai specializētā ateljē atjaunotas drēbes, otrajā vietā ir Polija. Nīderlandē, Vācijā un Francijā gandrīz puse klientu valkā atjaunotas drēbes.

Kamēr Zviedrijā pircēji labprāt labojas paši (gandrīz 30 procenti), pārējie Eiropas pircēji meklē ārēju palīdzību. Polijas respondenti biežāk vēršas pie draugiem un radiniekiem, savukārt Nīderlandes klienti biežāk apmeklē profesionālu remontdarbnīcu.

Ciešāka saziņa ar klientiem

"Lai gan ir skaidrs, ka visos tirgos pieaug vēlme izmantot labošanu un pienācīgu apkopi kā veidu, kā pagarināt garderobes priekšmetu mūžu, pastāv arī zināšanu un pieejamības šķēršļi, kas joprojām rada plaisu starp attieksmi pret apģērbu un ieradumiem," rezultātus komentē Zalando.

Aprūpes un labošanas programma vēlas mazināt šo plaisu, kā arī veidot ciešāku saikni ar klientiem: "Mūsu mērķis ir būt par modes sākumpunktu, un ar šādiem projektiem mēs speram soli tālāk, lai palīdzētu mūsu klientiem rūpēties par savām mantām, lai viņu iecienītākās lietas pēc iespējas ilgāk paliktu garderobes stūrakmeņi," teikts uzņēmuma paziņojumā presei.

Ilgtspējas centieni

Šī programma ir daļa no plašākas Zalando ilgtspējības kampaņas, kuras mērķis ir līdz 2023. gadam pagarināt vismaz 50 miljonu preču kalpošanas laiku. Tādā pašā garā vadošā modes platforma pagājušajā gadā savā tīmekļa vietnē izveidoja lietotu preču kategoriju. Kopš tā laika piedāvājums ir pieaudzis no 20 000 līdz 200 000 preču, aģentūrai Reuters pavēstīja uzņēmums.

Zalando vēlas līdz 2023. gadam pagarināt vismaz 50 miljonu preču kalpošanas laiku.

Zalando arī atklās vairāk informācijas par izstrādājumu materiāliem. Kopā ar H&M Group uzņēmums nesen ieguldīja līdzekļus Somijas uzņēmumā Infinited Fiber, kas ražo bioloģiski noārdāmu šķiedru no tekstilatkritumiem.

Neraugoties uz slēgšanu, ieņēmumi palielinājās par 20 %.

Neraugoties uz pandēmijas negatīvo ietekmi uz modes tirgu, Zalando tīrā peļņa 2020. gadā gandrīz divkāršojās, sasniedzot 226 miljonus eiro. Uzņēmuma ieņēmumi trešajā ceturksnī pieauga par aptuveni 20 procentiem līdz 1,8 miljardiem eiro. Saskaņā ar uzņēmuma sniegto informāciju izaugsmi noteica pandēmijas laikā palielinājušies tēriņi tiešsaistē.

vairāk lasīt šeit*