World e-Com Blogs|LV

Kāpēc Jumia pārspēj Amazon un Alibaba Āfrikā?

Jumia tiek dēvēta par "Āfrikas Amazoni". Tas ir Āfrikas lielākais e-komercijas operators, kas apsteidz Amazon un Ķīnas Alibaba, un pirmais Āfrikas tehnoloģiju jaunuzņēmums, kas publiski kotējas Ņujorkas biržā. Kad uzņēmums 2019. gadā kļuva publisks, investori uz Jumia lika lielas cerības. Tagad Jumia pielāgojas savam jaunajam starptautiskajam statusam un noskaidro, ko šis statuss nozīmē Āfrikas kontinentam.

Jumia ir Āfrikas lielākais tiešsaistes mazumtirgotājs. Saša Poignonneks un Džeremijs Hodara, kas iepriekš strādāja McKinsey & Company, uzņēmumu dibināja 2012. gadā. Tāpat kā Amazon un Alibaba, Jumia ļauj klientiem tiešsaistē iegādāties tādas preces kā mobilie tālruņi, apavi un pārtika. Jumia piedāvā arī rēķinu apmaksu, pārtikas piegādi un mobilo tālruņu plānus;

Ķīnas valsts ziņu organizācija China Daily ziņo, ka kopš ienākšanas kontinentā Alibaba ar AliExpress pakalpojumu starpniecību ir apkalpojusi 4,2 miljonus Āfrikas klientu.

Jumia apkalpo 4,3 miljonus lietotāju un 81 000 aktīvu pārdevēju 14 valstīs. Amazon ir pieejams 11 Āfrikas kontinenta valstīs, taču ne Amazon, ne Alibaba nav bijusi priekšrocība sākt darbību Āfrikas valstīs. Jumia, piemēram, piedāvā unikālas iespējas, ļaujot pircējiem maksāt par precēm piegādes brīdī.

YouTube CNBC