World e-Com Blogs|LV

Shopify ir gandrīz kļuvis par tirdzniecības vietu

Shopify apgalvo, ka tā nav iecerējusi izveidot tirgu, taču lietotne Veikals nesen par tādu ir kļuvusi. Tagad lietotne ļauj atrast tirgotājus, pievienot to produktus iepirkumu grozam un veikt pirkumus, neizejot no lietotnes.

Toby Lütke, Shopify izpilddirektors, apgalvo: "Shopify ir pilnīgi skaidrs darbības plāns, ko, manuprāt, ikviens var redzēt."

Intervijā ar Shopify prezidentu Harliju Finkelšteinu (Harley Finkelstein) The Verge Neils Pātels (Neil Patel) jautāja: "Vai jūs redzat savu attīstību patērētāju virzienā, kur jūs ieviešat katalogu daudziem neatkarīgiem uzņēmumiem?". Harijs atbildēja: "Nē, mēs neplānojam kļūt par tirgu."

Tomēr Shopify pakāpeniski pievieno funkcionalitāti, kas lietotni Shop tuvina tirgum. Kad lietotne tika palaista 2020. gada aprīlī, tajā nebija ne iepirkumu groza, ne iebūvētas kases. Noklikšķinot uz produktiem, parādījās uznirstošais logs ar veikala vietnes lapu. Tagad visas šīs funkcijas ir integrētas, ļaujot jums iepirkties, neizejot no lietotnes. Lietotne atbilst iepirkšanās vietnes definīcijai.

Shopify lietotne veikalam

Trūkstošais elements ir iespēja meklēt produktus, nevis pārdevējus. Tas nozīmē, ka lietotne neļauj atrast lēcienus starp visiem iespējamajiem "Shopify" pārdevējiem. Tā vietā tā parāda pārdevējus, kuru nosaukumā ir vārds "jumpers". Taču Shopify tagad izmēģinājuma kārtā testē funkciju, kas atrisina šo problēmu. "Shopify" slepeni testē jaunu meklēšanas funkciju, kas ļaus klientiem meklēt preces pie visiem "Shopify" pārdevējiem - tas nozīmē, ka konkurējošu zīmolu preces tiks rādītas blakus," izdevumā "Business Insider" raksta Madeline Stouna.

Tomēr ne visi Shopify darbinieki piekrīt, ka produktu meklēšanas funkcijai ir jābūt. Universālā meklēšana nozīmē ranžēšanas algoritmu un izlemšanu, kuri rādītāji ietekmē preču secību. Galu galā universālā meklēšana nozīmē arī reklāmas platformu pārdevējiem, kuri vēlas maksāt par augstāku vietu.

Uzņēmumam Shopify nav skaidra šīs lietotnes virziena, bet tikmēr tā tiek lejupielādēta miljoniem reižu mēnesī, jo Shopify to iekļauj e-pasta ziņojumos pēc pirkuma. Šo lietotni lejupielādē vairāk cilvēku nekā Walmart, Nike, Target. 

Ja Shopify ieviestu universālo meklēšanu visiem, Shopify lietotne - pateicoties desmitiem miljonu pircēju, kas to lejupielādē, - nekavējoties dotu ievērojamu GMV. Bet ne pietiekami ievērojamu, lai ietekmētu plašāku e-komerciju.

Instagram, Facebook, TikTok, Pinterest, Google Shopping ir iepirkšanās platformas "Shopify" pārdevējiem. Tāpat arī Amazon, Walmart un Target iepirkšanās platformas. Shopify galu galā nekonkurē ar Amazon - ar to konkurē tā pārdevēji, un pat viņi arvien biežāk vairs nekonkurē ar Amazon. Kļūt līdzīgam Amazon, cenšoties konkurēt ar Amazon, šķiet bezjēdzīga ideja.

Tirgus vietas funkcionalitāte nav pietiekama, lai padarītu "Shopify" par vietu, kur iepirkties. "Shopify", iespējams, ir viss nepieciešamais, taču tam trūkst vērtības piedāvājuma pircējiem. Šī lietotne nespēs aizstāt "Amazon" vai citus mazumtirgotājus, jo tās piedāvājums ir ļoti ierobežots. Tā arī nespēs koncentrēties tikai uz dažām kategorijām, jo to jau ir labi paveikuši tādi jaunā viļņa DTC tirdziņi kā The Fascination, Thingtesting vai Etsy. Tas arī nespēs atkārtot Instagram vai TikTok sociālās funkcijas un lietotāju veidoto saturu. Visbeidzot, nav skaidrs, vai zīmoli gūs no tā labumu, vai tā vietā viņu produkti pazudīs meklēšanas rezultātos.

"Shopify, iespējams, neapzināti ir izveidojis tirgu. Taču, kā teica Tobijs Lütke, tas ir konsekvents darbības plāns. Šī shēma neradīs e-komercijas nelīdzsvarotību.

Vairāk lasīt šeit*