World e-Com Блог|UA
Онлайн-експорт

Парадоксальна фрагментація ринку електронної комерції в Європейському Союзі

Європейський Союз (за винятком Сполученого Королівства) є третім за величиною ринком електронної комерції у світі із загальним обсягом роздрібних онлайн-продажів у розмірі $412 млрд на рік.

Amazon та eBay лідирують на ринку континентальної Європи, так само як і в США та Великобританії. Окрім них, існує величезний вибір європейських онлайн-майданчиків. Але в той час як Amazon і eBay продають по всій Європі в цілому, більшість європейських маркетплейсів зосереджені лише на одній країні або невеликій кількості тісно пов'язаних між собою країн (наприклад, Німеччина та Австрія або Португалія та Іспанія). Єдиним явним винятком є Zalando - маркетплейс, який продає товари у 20 європейських країнах. Крім цього німецького маркетплейсу, існують відкриті маркетплейси, такі як фінський Fruugo або американський BestBuy, але вони не мають такого успіху, як Zalando.

Здається, що коли йдеться про електронну комерцію, більша частина європейського ринку поділена за старими географічними та мовними принципами, незважаючи на єдину валюту, відкриті кордони та тисячі спільних правил.

Ці відмінності поширюються і на загальне використання онлайн-покупок в Європі. У Європі в цілому частка онлайн-покупок становить 12% від загального обсягу роздрібних продажів. У Німеччині цей показник становить 15,9%, а в Італії - лише 3,7%, тобто менше чверті від німецької частки. Онлайн-покупки широко поширені в деяких європейських країнах, але відмінності в платіжних системах, мережах доставки, культурі та мові означають, що інші країни значно відстають від них.

Amazon є провідним онлайн-маркетплейсом в Європі з 1,1 мільярдом відвідувань на місяць. Європа і США схожі за розміром ВВП і чисельністю населення, але трафік Amazon в США більш ніж удвічі перевищує трафік Amazon в Європі - близько 2,3 мільярда відвідувань на місяць. Це відображає більшу частку Amazon на ринку електронної комерції США та більшу конкуренцію в Європі.

eBay є другим за величиною онлайн-майданчиком в Європі, але його трафік в Європі становить лише 35% від трафіку Amazon. Незважаючи на свою ранню популярність в Європі, eBay значно відстає від Amazon у кожній великій країні.

Перший сюрприз у цьому списку для тих, хто не знайомий з європейською електронною комерцією, - польський маркетплейс Allegro. Польща зараз є зрілою економікою після стрімкого зростання протягом останніх тридцяти років. Allegro зростав разом з нею, і зараз має понад 200 мільйонів відвідувань на місяць, 96% з яких припадає на Польщу.

Інші шість компаній у першій десятці здебільшого зосереджені на окремих країнах, або, щонайбільше, на двох-трьох країнах з тісними географічними та історичними зв'язками. По-перше, bol.com фокусується на Нідерландах і Бельгії. Ciscount.com і Fnac є французькими компаніями і продають переважно споживачам у Франції. Ozon отримує 95% свого трафіку з Росії, а Otto - німецька роздрібна мережа та онлайн-маркетплейс. Нарешті, eMAG орієнтований на Східну Європу, зокрема Румунію.

читати більше тут