World e-Com Blogs|LV

Amazon Japānā

Amazon sāka darbību Japānā 2000. gadā, un tagad tas ir otrs lielākais tirgus, kas veido 11 % no Amazon globālā tiešsaistes datplūsmas apjoma. Japāna pēc Apvienotās Karalistes, Vācijas un Francijas ir kļuvusi par ceturto Amazon atvērto ārzemju tirgu.

Saskaņā ar Euromonitor datiem 2017. gadā Amazon tirgus daļa Japānas tiešsaistes mazumtirdzniecības tirgū bija 23 %, bet Rakuten - 18,5 %. Saskaņā ar citiem avotiem abi uzņēmumi ir līdzvērtīgā pozīcijā.

Gluži pretēji, NTTCom Research pētījumā konstatēts, ka Amazon Japan pircējiem ir salīdzinoši mazi mēneša izdevumi, galvenokārt grāmatām, žurnāliem, DVD un videospēlēm. Pētījumā arī konstatēts, ka Prime abonementu izplatība ir zema - 16,6 % Amazon pircēju Japānā salīdzinājumā ar 65 % ASV.

Amazon turpina sīvi konkurēt Japānā, ieguldot līdzekļus vienas dienas piegādes pakalpojumos un vēršot iestāžu uzmanību uz savu cenu noteikšanas praksi. Amazon Japan tīmekļa vietnes dizains ir tāds pats kā citur pasaulē, atšķirībā no pārblīvētās Rakuten Ichiba tīmekļa vietnes.

Amazon Japan ir daudz pieejamāka ārvalstu pārdevējiem nekā Rakuten Ichiba, un bieži vien tā ir pirmā izvēle uzņēmumiem, kas ienāk Japānas tirgū. Saraksti ir jātulko un klientu atbalsts jānodrošina japāņu valodā, taču ir vairākas aģentūras, kas var palīdzēt izpildīt šīs prasības, un Seller Central nodrošina pazīstamu saskarni pārdošanas pārvaldībai.

vairāk lasīt šeit*