World e-Com Блог|UA
Онлайн-експорт

Що таке 3PL, 3PF, FBS/FBM, rFBS, FBO і чому це важливо?

В лексиконі електронної комерції існує низка різних термінів, які важливо знати, щоб побудувати оптимальну структуру для онлайн-операцій вашої компанії.

3PL (3rd Party Logistics) -  - зазвичай покладає на вас всі офісні обов'язки, а також управління фізичним зберіганням запасів

та відвантаженням ваших замовлень.

3PF (3rd Patry Fulfilment) - послуги 3PF контролюють набагато більшу частину ланцюга поставок і включають такі послуги, як електронна комерція, маркетинг та адміністративна підтримка програм, які зазвичай виконуються власними силами. Постачальники послуг 3PF, по суті, стають продовженням вашої діяльності, дозволяючи вам зосередитися на стратегії та зростанні на вищому рівні, з гарантією, що кожне замовлення буде виконано в обіцяні терміни.

FBS (Fulfilment by Seller), FBM (Fulfilment by Merchant) - метод продажу на маркетплейсах, при якому продавець розміщує свої товари на маркетплейсі, але керує зберіганням, доставкою та підтримкою клієнтів самостійно (або через третіх осіб).

rFBS (real FBS) - FBS при використанні власного складу, не 3PF (не використання чужого складу). Можливе використання 3PL.

FBO - Метод продажу на маркетплейсі, при якому продавець (або постачальник продавця) відправляє свій товар безпосередньо на склади маркетплейсу. Потім оператор зберігає товар і відправляє його безпосередньо клієнту (часто з 2-денною Prime-доставкою). Він також займається підтримкою клієнтів.