World e-Com Blogs|LV

Eiropa: pārdošanas apjoms tiešsaistes tirdzniecības vietās sasniedz 120 miljardus eiro

Par to, ka tirdzniecības vietas ir nozīmīga e-komercijas daļa Eiropā, ir runāts jau iepriekš, taču līdz ar pašas e-komercijas izaugsmi arī šogad ir vērojama ievērojama tirgus vietu izaugsme. Šā mēneša sākumā Inriver pētījumā tika konstatēts, ka gandrīz puse no visiem tiešsaistes produktu meklējumiem Apvienotajā Karalistē un Vācijā sākas tirdzniecības vietās.

50 % tiešsaistes pircēju izmanto tirdzniecības vietas.

Nesen RetailX publicētajā ziņojumā konstatēts, ka 50 % tiešsaistes pircēju Eiropā izmanto tirdzniecības vietas. Apvienotajā Karalistē 64 % pircēju galvenokārt izmanto tirdzniecības vietas. Tas ir ievērojams pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo RetailX ziņojumu: 57 %. Ceturtā daļa no visiem tiešsaistes pirkumiem Apvienotajā Karalistē tiek veikti Amazon.

E-komercija Eiropā 2021. gadā sasniegs 396 miljardus eiro

Tiek lēsts, ka kopējie ieņēmumi no e-komercijas Eiropā 2021. gadā sasniegs 396 miljardus eiro. Tā kā tirdzniecības vietas veido aptuveni pusi no e-komercijas pārdošanas apjoma, RetailX lēš, ka Eiropas tirdzniecības vietu vērtība ir 120-150 miljardi eiro. Tas ir ievērojams pieaugums salīdzinājumā ar pagājušā gada RetailX ziņojumā lēstajiem 100 miljardiem eiro.

Tirdzniecības vietu ainava Eiropā

Lai gan tirdzniecības vietas Eiropā kļūst aizvien dominējošākas, ziņojums liecina, ka pastāv būtiskas atšķirības starp valstīm. Spānijā tirgū joprojām dominē jauktas tirdzniecības vietas, kas ir mazumtirgotāju filiāles, piemēram, El Corte Inglés un Privalia.es. Eiropas pazīstamākie tirgus laukumi ir attīstījušies savos reģionos, piemēram, Bol.com Nīderlandē ir sasniedzis 79 miljonus apmeklējumu mēnesī. Vācijas uzņēmums OTTO 2020. gadā palielināja savus 2020. gada ieņēmumus par 37 %, salīdzinot ar 2019. gada neto apgrozījumu.

Top 5 populārākās iepirkšanās vietnes

Turpmāk uzskaitītas 5 populārākās iepirkšanās platformas, pamatojoties uz to, cik bieži Eiropas patērētāji tās izmanto:

Amazon 86%
eBay 69%
Etsy 29%
Asos 28%
Wish 17%

E-komercija Eiropā

Vācijā un Apvienotajā Karalistē ir ļoti augsts tirdzniecības vietu īpatsvars salīdzinājumā ar netirgotājiem visā tiešsaistes mazumtirdzniecības datplūsmas izlasē. Pieaug to mazumtirgotāju īpatsvars, kas arī kļūst par tirdzniecības vietām, vada tirdzniecības vietas vai vēlas pārdot tirdzniecības vietās.

Čehija, Dānija, Somija, Grieķija, Norvēģija, Somija, Zviedrija un Slovēnija ir skalas pretējā galā, jo tajās visās ir ļoti zems tirgus vietu īpatsvars. Lielākā daļa tiešsaistes pārdošanas darījumu šajās valstīs notiek no vietnēm, kurās nav tirdzniecības vietu.

Ziņojumā norādīts, ka Spānijā, Itālijā, Polijā un zināmā mērā arī Francijā un Portugālē gandrīz 50 % gadījumu tirdzniecība ir sadalīta starp tirdzniecības vietām un bez tirdzniecības vietām. Amazon šajos tirgos nav dominējošais uzņēmums. Allegro un Wildberries mērķtiecīgi darbojas šajos tirgos un drīzumā var aizpildīt Amazon radīto tukšumu.

|Mūsu oriģinālais raksts ir pieejams šeit.