World e-Com Блог|UA
Онлайн-експорт

Asda розповсюджує коробки для доставки, що замикаються

В рамках експерименту Asda встановлює безпечні "ящики для доставки" в будинках клієнтів, щоб їжу можна було доставити, коли їх немає вдома.

У Йоркширі, Уельсі та на півдні Великої Британії тестуються ящики двох розмірів, які встановлюються біля будинків покупців і вміщують до чотирьох-шести кошиків з продуктами.

"Оскільки всі карантинні обмеження в країні послаблюються, коробки надають покупцям, які беруть участь у тестуванні, зручний спосіб доставляти свої регулярні покупки, коли вони перебувають поза домом", - сказав Саймон Грегг, віце-президент з онлайн-продуктів компанії Asda, в інтерв'ю The Grocer.

Коли товар вивантажується, водій вводить код на коробці, який дозволяє йому отримати доступ до нього і здійснити доставку. Потім він закриває коробку, яка залишається під охороною, поки клієнт не повернеться додому.

Скриньки встановлюються безкоштовно в рамках 12-тижневої програми "спробуй і навчись" для невеликої групи покупців, які надаватимуть зворотній зв'язок супермаркету. "Цього року ми плануємо розширити програму", - повідомила представник Asda в інтерв'ю The Grocer.

Хоча покупцям не обов'язково бути присутніми при доставці, їм рекомендується вивезти охолоджені та заморожені продукти протягом чотирьох годин після доставки.

"Чотиригодинний період не залежить від теплої чи холодної погоди. Ми використовуємо ізоляційні матеріали, щоб заморожені та охолоджені продукти зберігалися в коробці при правильній температурі", - пояснила прес-секретар.

Брайан Робертс, аналітик з питань роздрібної торгівлі компанії Shopfloor Insights, помітив цю схему, яка перебуває на ранній стадії, в оновлених умовах доставки Асда.

"Це може бути хорошим рішенням у довгостроковій перспективі, коли люди почнуть повертатися на роботу в офіси, оскільки доставка додому ще ніколи не була такою зручною, оскільки багато людей перебувають вдома більшу частину часу. Можуть бути певні проблеми з безпекою та очевидні труднощі з віковими обмеженнями, але концепція має певні переваги", - сказав Робертс в інтерв'ю виданню The Grocer.

"Подібні рішення гаряче обговорюються з моменту появи онлайн-покупок, і було проведено багато випробувань по всьому світу, але поки що не так багато з точки зору значущого широкого впровадження", - додав він.

Наприкінці 2019 року Asda натякнула на випробування, в якому водії доставки безпосередньо наповнюватимуть холодильники клієнтів, навіть коли їх немає вдома. Концепція була обмежено впроваджена Walmart у США за допомогою сервісу підписки Walmart InHome. Користувачі купують субсидований розумний замок, який безкоштовно встановлюється на вхідні двері або гаражні ворота і відмикається водіями за допомогою одноразового коду. Працівники служби доставки носять натільні камери, які транслюють їхні пересування всередині будинку на пристрій клієнта.

План Asda, схоже, не отримав подальшого розвитку, хоча супермаркет пообіцяв "стежити за цим простором у 2020 році, щоб побачити, як ми можемо його розвивати".

Waitrose випробовує подібну послугу з 2018 року - While You're Away - але супермаркет заявив, що вона "наразі закрита через поточну ситуацію навколо Covid-19".

Минулого тижня Amazon розширив свою послугу "Доставка продуктів в гараж за допомогою ключа від Amazon" на всі міста США, де доступна доставка продуктів Amazon, після обмеженого запуску в листопаді. Користувачі повинні придбати пристрій, який цифровим способом відмикає гараж, де водії залишають свої продукти.