World e-Com Blogs|LV

H&M tiešsaistes veikalu pārdošanas apjomi 2021. gadā pieaug par 30 %

H&M nesen publicēja savus gada rādītājus. Šķiet, ka uzņēmums atgriežas no 2020. gada pandēmijas ar pieaugošu peļņu. Zviedrijas modes koncernam ir daudzi labi pazīstami zīmoli, tostarp &Other Stories, Monki, COS un Afound.

19 miljardi eiro neto ieņēmumu.

2021. gada pēdējā ceturksnī ieņēmumi, neņemot vērā valūtas maiņas kursus, pieauga par 8 procentiem. Visa gada laikā neto apgrozījums sasniedza 19 miljardus eiro, kas ir par 6 procentiem vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Neto apgrozījums sasniedza 19 miljardus eiro.

Īpaši strauji pieauga peļņa: 2021. gadā modes gigants guva peļņu pirms nodokļu nomaksas 1,36 miljardu eiro apmērā. Tas bija sešas reizes vairāk nekā 2020. gadā. Ceturtajā ceturksnī peļņa pirms nodokļu nomaksas pieauga par 60 %.

Vairāk nekā 200 veikalu tika slēgti

Gada rādītājus noteikti ietekmē pandēmijas ierobežojumi: 2020. gadā tīrā peļņa bija 110 miljoni eiro, savukārt tagad - 1,1 miljards eiro. Tomēr 2021. gadā Covid-19 joprojām turējās uz kājām, slēdzot vairāk nekā 200 fizisko veikalu.

Salīdzinājumā ar 2019. gadu 4. ceturkšņa peļņa pieauga par 40 %.

Taču pat salīdzinājumā ar 2019. gadu pirms pandēmijas peļņa pēdējā ceturksnī bija palielinājusies par 40 %. "Gadu mēs noslēdzām spēcīgi: pārdošanas apjomi ir atgriezušies tādā pašā līmenī kā pirms pandēmijas, un rentabilitāte ir labāka nekā pirms vairākiem gadiem," saka izpilddirektore Helēna Helmersone.

Tiešsaistes nodaļa joprojām ir spēcīga

Tagad, kad veikali atsāk darbu, tiešsaistes nodaļa joprojām ir spēcīga. Pārdošana tiešsaistē 4. ceturksnī pieauga par 10 %. Gada griezumā pieaugums bija 30 procenti. Sešus no H&M grupas 19 miljardiem eiro ieņēmumu tagad gūst tiešsaistes nodaļa.

Seši no 19 miljardiem eiro ieņēmumu nāk no uzņēmuma tiešsaistes nodaļas.

Arī to atsevišķie zīmoli koncentrējas uz tiešsaisti: &Other Stories un Monki ir pieejami vairāk valstīs digitāli nekā fiziskajos veikalos. Saskaņā ar H&M teikto uzņēmums turpinās integrēt tiešsaistes un fiziskos kanālus, piemēram, izmantojot "klikšķini un paņem" un paku glabātuves.

|Mūsu oriģinālais raksts ir pieejams šeit.