World e-Com Блог|UA

83% компаній B2B збільшать бюджет на цифровізацію

Щонайменше 83% з них збільшать бюджет на інвестиції в цифрові бізнес-стратегії. При цьому вони сподіваються освоїти нові потоки доходів.

Такі висновки випливають зі звіту про дослідження, проведене на замовлення Intershop і Evident компанією Copperberg серед більш ніж 50 європейських B2B виробників з оборотом щонайменше 250 мільйонів євро. Виробники B2B готові інвестувати в цифровізацію. На думку 41% респондентів, це пов'язано з необхідністю розширення та освоєння нових джерел доходу.

'41% респондентів потребують розширення та освоєння нових джерел доходу'.

Виробники також відчувають необхідність у створенні нових бізнес-моделей (24 відсотки) у зв'язку з глобальним переходом на цифрові рішення. Крім того, 19 відсотків хочуть підвищити продуктивність, доходи або скоротити витрати за рахунок впровадження цифрових інструментів.

Інвестиції в цифровізацію.

Те, що ці B2B-компанії готові інвестувати в цифровізацію, стає очевидним при розгляді їхнього бюджету для інвестицій у цифрові бізнес-стратегії. Щонайменше 83 відсотки виробників цього року збільшать свій бюджет до 20 відсотків. Менша група збереже бюджет на рівні минулого року (15 відсотків), а 2 відсотки виробників скоротять свій бюджет від 1 до 20 відсотків.

'24% виробників B2B хочуть стати лідерами ринку завдяки своїм цифровим бізнес-стратегіям'.

Щонайменше 71 відсоток респондентів заявили, що їхні організації мають намір вийти на новий рівень цифровізації у 2022 році. З цієї групи 24% хочуть стати лідерами ринку завдяки своїм цифровим бізнес-стратегіям.цифровізація b2b виробник

Цифрова зрілість

Більшість провідних організацій мають рівень цифрової зрілості, необхідний для досягнення цих цілей. Принаймні 44 відсотки вважають, що їхні цифрові інструменти перебувають на одному рівні з конкурентами, 31 відсоток уже попереду, а 2 відсотки кажуть, що вони далеко попереду.

'Виробникам необхідно інвестувати в технології для оптимізації роботи з клієнтами B2B'.

"Відповіді підкреслюють, що виробникам необхідно інвестувати у відповідні технології та нарощувати людські ресурси для подальшої оптимізації роботи з клієнтами B2B і довгострокової глобальної конкуренції", - підкреслює Ліза Геллквіст, керуючий директор Copperberg.

Поширені рішення для електронної комерції.

Виробники вже використовують рішення для цифровізації своєї компанії. Наразі 58 відсотків респондентів використовують рішення для електронної комерції. Найчастіше використовуваним інструментом є електронний обмін даними (59 відсотків респондентів), також часто використовуються інструменти цифрового маркетингу для залучення нових клієнтів і збільшення продажів (59 відсотків).

Для вдосконалення своєї цифрової стратегії більшість респондентів вказують, що вони розглядають інструменти, спрямовані на спрощення процесу продажів для організації та її клієнтів. Системи конфігурації-ціноутворення (CPQ) для продажу складних продуктів і цифрові портали для клієнтів з функціями самообслуговування - рішення, які розглядають багато компаній (обидві 36 відсотків). Платформи даних також часто згадувалися (37 відсотків) як рішення, що допомагає зробити процес онлайн-продажів більш персоналізованим і заснованим на даних.

'Інформація має бути впорядкованою і прозорою, каталізатором чого є електронна комерція'.

"У міру того, як купівельні переваги клієнтів зміщуються в бік результатів, а не товарів, сервіс стає найважливішою складовою моделі доходів підприємств. Клієнт шукатиме інформацію в Інтернеті, а також очікуватиме, що товарні запаси та запчастини будуть повністю доступні; інформація має бути впорядкованою та прозорою, каталізатором чого є електронна комерція", - зазначила у звіті Ліза Геллквіст з Copperberg.