World e-Com Blogs|LV

kas ir ACoS?

Es bieži saņemu sūdzības par Amazon reklāmu un terminoloģiju, un viens no biežākajiem jautājumiem ir "Kas ir ACoS?". ACoS ir tas, cik daudz jūs tērējat reklāmai uz katru ieņēmumu dolāru. To var uzskatīt arī par reklāmas izdevumu attiecību pret mērķa pārdošanas apjomiem. ACoS var aprēķināt, izmantojot šādu formulu: ACoS = kopējie reklāmas izdevumi / kopējais pārdošanas apjoms.

Ir svarīgi izprast reklāmas akronīmus, jo šos mērīšanas rīkus var izmantot, lai veiktu pasākumus kampaņās, lai sasniegtu reklāmas mērķus. Šie mērķi var būt atšķirīgi, ja esat jauns zīmols, kas vēlas palielināt rādījumu skaitu un panākt, lai jūsu produktu reklāmas redz vairāk Amazon klientu, vai citā produktu reklāmas dzīves ciklā, vienkārši vēlaties gūt peļņu no reklāmas izdevumiem, izmantojot pārdošanas konversiju. Šajā bloga rakstā aplūkoti dažādi Amazon reklāmas mērīšanas veidi, tostarp iespaidu un konversiju rādītāji.

Kas ir iespaids Amazon reklāmā?

Ja esat jaunpienācējs Amazon tirgū, ir svarīgi pārliecināties, ka Amazon pircēji zina par jūsu produkta eksistenci. Katru reizi, kad klients redz Amazon reklāmu, kurā parādīts jūsu produkts, izmantojot Amazon reklāmu, tas tiek uzskatīts par iespaidu. Iespaidi ir labākais veids, kā novērtēt, cik daudz potenciālo klientu ir redzējuši jūsu produkta reklāmu. Ar impresiju nemēra, cik daudz cilvēku ir klikšķinājuši uz jūsu reklāmu vai apmeklējuši jūsu detalizēto lapu.  Ja jūsu mērķis ir palielināt jūsu produktu atpazīstamību Amazon, analizējiet impresiju rādītājus un optimizējiet kampaņas, pielāgojot kampaņas budžeta izdevumus un atslēgvārdus, kas nodrošinās visvairāk impresiju.

Kā izmērīt Amazon reklāmas kampaņas efektivitāti?

Amazon reklāmas kampaņas efektivitātes mērīšana ir svarīga, jo jūs varat redzēt atdevi no jūsu Amazon reklāmas izdevumiem. Ja tiek parādīta reklāma un klients uz tās noklikšķina un pēc tam iegādājas produktu, tas tiek uzskatīts par reklāmai piesaistītā produkta konversiju jeb pārdošanu. Šeit ir potenciālās reklāmas kampaņas rezultātu piemērs. Jūs palaižat reklāmu, kas ģenerē 100 000 rādījumu (reklāmas rādījumu skaits), kā rezultātā 10 000 klikšķu uz produkta reklāmu, kā rezultātā rodas 1 000 konversiju (produkta pārdošana). Izprotot piltuvi un rādītājus, ko Amazon klients iziet no reklāmas rādījuma līdz konversijai un produkta pārdošanai, var noteikt Amazon reklāmas kampaņas efektivitāti, ko mēra ar ACoS un RoAS.

Kas ir ACoS un kas ir RoAS?

ACoS un RoAS ir rādītāji, kas raksturo pārdošanas atdevi no reklāmas izdevumiem. ACoS ir reklāmas pārdošanas izmaksas (ACoS), un tā ir reklāmas kampaņas rezultātā iegūto tiešo pārdošanas apjomu procentuālā daļa, ko aprēķina, dalot kampaņas izdevumus ar kampaņas laikā gūtajiem pārdošanas apjomiem. ACoS aprēķināšanas formula ir šāda: ACoS = izmaksas/pārdošana. Izmantojot iepriekš minēto piemēru ar 100 000 rādījumu, kas izraisīja 10 000 klikšķu, tas nozīmē 1000 maksājošu klientu. Pieņemsim, ka produkts maksāja 50 ASV dolārus, un jūs maksājāt 50 centus par klikšķi.

Analizējot ACoS, jūs varat salīdzināt kampaņas, lai noskaidrotu, kura no tām ir visefektīvākā. Zemāks ACoS norāda, ka jūs tērējat mazāk naudas, lai iegūtu lielāku pārdošanas apjomu, savukārt augstāks ACoS nozīmē, ka jūs tērējat vairāk naudas, lai iegūtu mazāku pārdošanas apjomu. Zemāks ACoS ir labāks nekā augstāks ACoS, lai optimizētu vislabāko atdevi no jūsu Amazon reklāmas izdevumiem.

Vēl viens reklāmas izdevumu efektivitātes rādītājs ir reklāmas izdevumu atdeve (RoAS) RoAS ir ACoS apgrieztais rādītājs, un tas ir pārdošanas apjoma rādītājs (reizinātājs) attiecībā pret izdevumiem. RoAS aprēķins ir šāds: RoAS = pārdošanas apjoms / izmaksas. Reklāmdevēji var izmantot RoAS kā vēl vienu mērījumu, lai salīdzinātu kampaņu un atslēgvārdu efektivitāti. Jo augstāks ir RoAS, jo efektīvāki ir reklāmas izdevumi, kas nodrošina pārdošanas ieņēmumus; jo zemāks ir RoAS, jo mazāk efektīvi ir reklāmas izdevumi, kas nodrošina pārdošanas ieņēmumus. Izmantojot šo pašu piemēru, ir parādīts, kā aprēķina RoAS.

Ir daudz veidu, kā novērtēt reklāmu Amazon reklāmā. Ja esat pavisam jauns tirgū, rādītāji un datplūsmas rādītāji var būt viens no rādītājiem, uz kuriem koncentrējaties, cenšoties piesaistīt pēc iespējas lielāku uzmanību saviem jaunajiem produktiem. Ja dominējat savā kategorijā un jums ir nobriedis zīmols, reklāmu optimizēšana pēc konversijām ļaus jums rentabli un ilgtspējīgi radīt lielāku pārdošanas apjomu, vai arī, laižot klajā jaunu produktu, varat vairāk koncentrēties uz rādījumiem, nevis konversijām un pārdošanas apjomiem. Neatkarīgi no tā, uz kādiem rādītājiem koncentrējaties Amazon reklāmā, ir svarīgi zināt terminus un to nozīmi, lai optimizētu savas kampaņas un sasniegtu Amazon reklāmas mērķus.