World e-Com Blogs|LV

Krāpnieciska preču atgriešana tiešsaistes tirdzniecības vietās

Ir daudz veidu, kā tiešsaistes pārdevēji saskaras ar krāpšanu saistībā ar preču atgriešanu.

Vienā skalas galā ir "krāpšanās ar drēbju skapi", kad apģērbs tiek iegādāts, lai to valkātu vienu reizi, un pēc tam atdots atpakaļ. Otrā galā ir profesionāli noziedznieki, kas sistemātiski pelna naudu, izmantojot Amazon un eBay dāsno atgriešanas politiku.

Dažos atgriešanas krāpšanas veidos tiek izmantota nekaunīga taktika, lai iegūtu bezmaksas preces, piemēram, atgriežot kastes, kas piepildītas ar netīrumiem, lai, tās nosverot, nebūtu jāzvana trauksmes zvaniem. Citas klusībā apdraud atgriešanas procesu, lai kaitētu konkurentiem, un tās var nemaz netikt atklātas.

Visas šīs darbības izšķērdē naudu, aizņem laiku un izraisa neapmierinātību un dusmas pārdevēju vidū. Vai pārdevēji var kaut ko darīt? Neatkarīgi no tā, kurās vietnēs pārdodat, galvenais faktors ir tas, kā jūs izpildāt pasūtījumus un apstrādājat atgriešanu - pašu vai ārpakalpojuma veidā.

Iekšēja pasūtījumu izpilde un krāpšana ar atgriešanu

Ja pārdodat eBay vai paši izpildāt pasūtījumus Amazon, katra atgrieztā prece nonāks tieši pie jums, un jūs paši to redzēsiet.

Lūk, kā jūs kā pārdevējs, kas pats izpilda pasūtījumus, varat saskarties ar krāpniecisku atgriešanu:

1.) Kaste ir tukša. Pircējs var izmantot iepriekš apmaksātas etiķetes un piegādes pakalpojumu, lai izvairītos no maza svara reģistrēšanas pasta sistēmā. Sūtījumā ir netīrumi, gruži vai pat kartupeļi. Mērķis šajā gadījumā ir panākt, lai atgriešana izskatītos patiesa, kad tā tiek apstrādāta vai nosvērta.

Tas ir atšķirīgs produkts. Ir zināmi gadījumi, kad klienti ir nosūtījuši vecākus viedtālruņu un citas elektronikas modeļus vai lētākas versijas.

2.) Atgrieztās preces ir viltotas. Tas ir bīstami. Pircējs ne tikai var saņemt oriģinālo preci par velti, bet, ja jūs viņu apstrīdēsiet, varēsiet apgalvot, ka esat viņam pārdevis viltojumu. Vai jūs spēsiet pierādīt, ka tas tā nav?

3.) Prece ir bojāta. Ir bijuši gadījumi, kad pircēji, iztinot preci, to nejauši salieca vai sagrieza un pēc tam apzināti pastiprināja bojājumus, lai noslēptu savu kļūdu un apgalvotu, ka prece tika saņemta tāda, kāda tā bija.

4.) Prece ir lietota. To dažkārt dēvē par "bezmaksas nomu" vai "garderobi". Tā ir tik izplatīta parādība, ka uzņēmumi tagad cenšas izveidot apģērbu nomu tiešsaistē kā jaunu uzņēmējdarbības modeli. Jūs saņemat novēlotu atgriešanu. Klienti var atgriezt preces atļautajā atgriešanas termiņā, lai radītu lielāku spiedienu uz mazumtirgotāju ātri apstrādāt atgriešanu.

5.) Sūtījums netiek piegādāts. Amazon un eBay bieži apstrādā atgriešanas sūtījumus, pirms pārdevējs ir saņēmis atgriešanas sūtījumu, un pircēji var to izmantot un nesūtīt preci vispār.

Pircējs ir izvēlējies nepareizu atgriešanas iemeslu. Bieži vien pircēji, atgriežot preci, izvairās no pasta sūtījuma apmaksas, izvēloties iemeslu, kas vainu noveļ uz pārdevēju, piemēram, "neatbilst aprakstam".

Ja pasūtījumu izpildi uzticat trešās puses loģistikas uzņēmumam (3PL), jūs paļaujaties uz to, ka viņi pārbaudīs jūsu atgriešanu un attiecīgi rīkosies. Daži 3PL sniedz plašu pakalpojumu klāstu, lai apstrādātu preču atgriešanu, savukārt citi vienkārši nosūtīs atgrieztās preces atpakaļ jums.

Vairāk lasiet šet*.