World e-Com Блог|UA
Онлайн-експорт

зміни у транскордонній торгівлі у зв'язку з новим законодавством про ПДВ

Є дві основні зміни, які вплинуть на поріг ПДВ та подачу податкової звітності для підприємств з країн, що не є членами ЄС:

1.) Всі замовлення, відправлені до ЄС, тепер підлягають оподаткуванню ПДВ. До 1 липня 2021 року, коли покупці в ЄС купують товари, відправлені з країни, що не є членом ЄС, загальною вартістю менше 22 євро, вони звільняються від сплати ПДВ. З 1 липня 2021 року покупці будуть зобов'язані сплачувати ПДВ з усіх покупок на суму до 150 євро. Імпортний ПДВ та мита все ще будуть застосовуватися до замовлень, що перевищують цей поріг. Продавці, які відправляють товари покупцям з-за меж ЄС, можуть вирішити стягувати ПДВ із замовлень на суму до 150 євро, щоб спростити процес купівлі та доставки для своїх клієнтів. Якщо продавці вирішать не стягувати ПДВ з експорту до ЄС на суму менше 150 євро, клієнти сплачуватимуть його, коли перевізник доставить товар.

2.) Подача імпортної декларації за принципом "єдиного вікна" (IOSS). Торговці, які вирішили стягувати ПДВ із замовлень вартістю до 150 євро, повинні використовувати нещодавно запроваджену систему "єдиного вікна" для імпорту (IOSS), щоб подавати єдину щомісячну декларацію з ПДВ для всього експорту з ЄС на невелику суму. Трейдерам з країн, що не входять до ЄС, які вважають за краще використовувати IOSS, можливо, доведеться призначити посередника з ПДВ.

Читайте більше тут*