World e-Com Блог|UA

Bol.com планує IPO

Bol.com планує первинне публічне розміщення акцій (IPO) у другій половині 2022 року. Його холдингова компанія Ahold Delhaize хоче використати публічну пропозицію для залучення додаткових коштів і реалізації потенціалу зростання платформи. Холдингова компанія також оголосила про інші плани на найближчі роки.

Bol.com, найбільший онлайн-ритейлер у Нідерландах, є частиною холдингу Ahold Delhaize з 2012 року. Сьогодні холдинг оголосив про плани прискорити зростання і створити більше споживчої цінності. Частиною цієї стратегії є можливість проведення IPO дочірньої компанії Bol.com зі збереженням контролю з боку Ahold Delhaize.

IPO забезпечить фінансування для Ahold Delhaize".

Холдингова компанія повідомляє про стратегічні можливості для Bol.com і хоче зміцнити лідерські позиції платформи, її успіх і лояльність клієнтів. Первинне публічне розміщення забезпечить Ahold Delhaize додатковим фінансуванням для реалізації її стратегії в найближчі роки.

Ahold залишиться найбільшим акціонером

IPO призведе до лістингу на біржі Euronext в Амстердамі, при цьому Ahold Delhaize залишиться найбільшим акціонером. IPO має відбутися у другій половині 2022 року, але запуск залежить від багатьох факторів, включаючи ринкові умови.

Примітно, що Ahold Delhaize зробив цю заяву відносно недавно, після того, як Coolblue оголосив про свої плани провести IPO цього року на біржі Euronext в Амстердамі. Проте вже через тиждень Coolblue вирішив відкласти ці плани. Згідно з повідомленням онлайн-ритейлера, відстрочка була пов'язана з невизначеністю серед інвесторів.

Результати Bol.com стануть публічними

Раніше Ахольд Дельхайзе вважав за краще тримати результати Bol.com у таємниці. Зазвичай Bol.com повідомляє про зростання обсягу торгів та кількості продавців на платформі у своїх квартальних звітах. Первинне публічне розміщення акцій задовольнить прагнення інвесторів Ahold Delhaize до більшої прозорості, оскільки Bol.com буде зобов'язана оприлюднювати результати діяльності компанії.

Холдингова компанія також поділяє інші фінансові амбіції на найближчі роки. Вона хоче прискорити зростання продажів у період між 2023 і 2025 роками, збільшивши їх до 10 мільярдів євро до 2025 року. Чисті споживчі продажі Bol.com, які прогнозуються на рівні 5,5 мільярдів євро у 2021 році, мають приблизно подвоїтися до 2025 року. Прибуток до вирахування відсотків, податків, зносу та амортизації (EBITDA) прогнозується на рівні 150-170 мільйонів євро, що також має подвоїтися до 2025 року. Ahold також має на меті досягти нульового рівня викидів вуглецю у своїй діяльності не пізніше 2040 року.

Чисті продажі Bol.com прогнозуються на рівні 5,5 мільярдів євро".

Франс Мюллер, генеральний директор, коментує: "Ми розуміємо, що це амбітні цілі, які вимагатимуть багато роботи протягом наступних кількох років. Але ми впевнені, що ці та інші цілі, включені в сьогоднішнє оновлення стратегії, є досяжними завдяки нашим висококваліфікованим та відданим своїй справі співробітникам".

читайте більше тут*