World e-Com Blogs|LV

Skaistums un veselība saplūst: DOUGLAS ienāk tiešsaistes aptieku tirgū

Eiropas vadošajai premium klases skaistumkopšanas platformai šis solis ir vēl viens solis sistemātiskas digitalizācijas stratēģijas īstenošanā. Uzņēmums disapo.de Apotheke B.V., kas atrodas Hērlenā (Nīderlandē), ir viens no visstraujāk augošajiem piegādātājiem tiešsaistes aptieku biznesā, un pašlaik tā galvenie tirgi ir Vācija un Ķīna. Uzņēmums, kurā strādā aptuveni 200 darbinieku, 2021. finanšu gadā reģistrēja divciparu miljonu apgrozījumu. Ar šo iegādi DOUGLAS nostiprina divus savas izaugsmes stratēģijas pīlārus: konsekventu uzņēmējdarbības modeļa digitalizāciju un DOUGLAS grupas piedāvājuma paplašināšanu ar veselības produktiem.

"Skaistumkopšanas un veselības aprūpes tirgi arvien vairāk saplūst, un to mēs skaidri redzam pēc mūsu klientu vēlmēm," saka DOUGLAS grupas izpilddirektore Tīna Millere. "Mēs jau agri pamanījām šo tendenci un sākām nepārtraukti papildināt savu sortimentu ar arvien vairāk veselības produktiem. Mēs turpināsim nostiprināt savu vadošo lomu kā skaistumkopšanas un veselības platforma šajā segmentā." Gaidāms, ka līdz ar gaidāmo elektronisko recepšu ieviešanu Vācijā tiešsaistes aptieku bizness ievērojami pieaugs. Kopā ar Disapo mēs sistemātiski izmantosim izaugsmes iespējas tiešsaistes veselības aprūpes tirgū."

DOUGLAS savienos Disapo ar savu digitālo platformu, tādējādi nodrošinot miljoniem DOUGLAS klientu piekļuvi tiešsaistes aptiekai. Darbības uzsākšana ir plānota gada pirmajā pusē, sākotnēji Vācijā, kur bezrecepšu zāles tiks piedāvātas, pārdotas un piegādātas patstāvīgi ar Disapo partnera starpniecību DOUGLAS tirgū. Recepšu zāļu pasūtīšanas iespējas tiks vēl vairāk paplašinātas, kad gada laikā Vācijā tiks ieviestas tā sauktās e-receptes.

"Piedāvājot bezrecepšu medikamentus un citus aptiekas produktus ar Disapo starpniecību, mūsu tirgus uzreiz sasniegs miljoniem klientu tikai Vācijā. Šādā veidā mēs sistemātiski pārveidojamies par veselības un skaistumkopšanas platformu," saka DOUGLAS Group digitālo tehnoloģiju direktore Vanessa Stützle. "Mēs plānojam pakāpeniski paplašināt tiešsaistes aptieku piedāvājumu mūsu galvenajās Eiropas valstīs, tādējādi ieejot tirgū, kura apgrozījums 2020. gadā pārsniegs 160 miljardus eiro."

DOUGLAS jau ir parakstījis pirkuma līgumu ar Disapo dibinātāju un izpilddirektoru Sebastianu Krausu. Iegādei vēl ir jāsaņem pretmonopola apstiprinājums; paredzams, ka darījums tiks noslēgts pavasarī. Sebastian Kraus paliks disapo.de Apotheke B.V. izpilddirektors un partnerībā ar DOUGLAS izmantos savu pieredzi zāļu un citu aptiekas produktu mazumtirdzniecībā tiešsaistē. "Dažu pēdējo gadu laikā mēs esam ieguldījuši daudz pūļu un enerģijas, lai Disapo kļūtu par ļoti efektīvu tiešsaistes aptieku," saka Kraus. "Tagad mēs apvienojam spēkus ar DOUGLAS, lai atklātu jaunas, izcilas izaugsmes iespējas. Es ar nepacietību gaidu sadarbību ar DOUGLAS vadības komandu."

Vācijas aptieku tirgus pārdošanas apjoms 2020. gadā tiek lēsts aptuveni 60 miljardu eiro apmērā; galvenajās DOUGLAS valstīs - Francijā, Itālijā, Spānijā, Polijā, Polijā, Austrijā un Nīderlandē - tas pēdējo reizi tika lēsts vairāk nekā 100 miljardu eiro apmērā. Vācijā tiešsaistes mazumtirdzniecība 2020. gadā veidos aptuveni piecus procentus no kopējā tirgus.

|Mūsu oriģinālais raksts ir pieejams šeit.