World e-Com Блог|UA
Онлайн-експорт

зміни в податковому законодавстві ЄС

1 липня 2021 року в Європейському Союзі набудуть чинності нові правила ПДВ для онлайн-продажу товарів і послуг між бізнесом і споживачами (B2C), що відображають зростання цифрової та транскордонної торгівлі, яка відбувається онлайн і часто на великих торгових платформах.

Для податкових органів очевидно, що початкові правила непрямого оподаткування в ЄС не встигають за бумом електронної комерції. Як наслідок, місцевий бізнес зіткнувся з недобросовісною конкуренцією з боку іноземних продавців, які не завжди стягують ПДВ з товарів, які вони продають споживачам ЄС. За оцінками ЄС, через складність правил та їх недотримання щорічно втрачається 5 мільярдів євро ПДВ під час транскордонних цифрових продажів товарів.

Щоб нарешті покласти край несправедливому податковому середовищу та створити сильний внутрішній ринок, ЄС запроваджує зміни, які покликані спростити сплату ПДВ для компаній електронної комерції та забезпечити рівні умови для продавців з ЄС та трейдерів, що базуються за кордоном.

По-перше, нові правила покликані забезпечити, щоб з 1 липня 2021 року ПДВ завжди сплачувався там, де знаходиться споживач, що має покласти край

несприятливих умов, від яких роками страждав місцевий бізнес. По-друге, буде застосовано низку спрощень для зменшення адміністративного навантаження на бізнес. Нарешті, за певних сценаріїв онлайн-майданчики відіграватимуть більш активну роль у нарахуванні та стягненні ПДВ зі споживачів, розташованих на території ЄС.

Детальніше читайте тут*