World e-Com Блог|UA

9 умов фулфілменту та логістики замовлень, які повинен знати кожен онлайн-продавець.

Ось дев'ять ключових термінів, які повинен знати кожен продавець:

1. "3PL-логістика".

Стороння логістична компанія (або 3PL) надає послуги зі складування,   та доставки іншим компаніям.

Ключовою послугою для онлайн-продавців зазвичай є фулфілмент електронної комерції. Коли обсяг вашого замовлення стає занадто великим, щоб впоратися з ним власними силами, ви можете звернутися до 3PL. Вони надають всі послуги, необхідні для аутсорсингу ваших логістичних операцій, так що коли замовлення надходять, їх виконує і відправляє ваш 3PL, а не ви.

Деякі послуги 3PL необхідні для забезпечення виконання замовлень, наприклад, отримання запасів, складування, комплектування, пакування та відвантаження. Деякі компанії надають додаткові послуги, такі як комплектація, кастомізація та обробка повернень.

2. "Розподілений асортимент".

Якщо ваші клієнти знаходяться по всій території США або навіть по всьому світу, зберігання товарів на кількох складах у різних регіонах робить доставку замовлень швидшою і дешевшою.

У США це може означати розподіл ваших запасів між складами в Лос-Анджелесі, Атланті та Нью-Йорку. Таким чином, замість того, щоб відправляти кожну позицію в кожну точку з одного складу, ви можете вибрати найближчий, щоб заощадити час і гроші.

Розподілені товари також відкривають широкий спектр послуг і швидкостей доставки, які ви можете запропонувати клієнтам. Якщо ви можете забезпечити дводенну доставку по всій території США замість трьох-чотирьох днів, клієнти з більшою ймовірністю будуть купувати у вас.

3. "Самореалізація".

Самореалізація по суті є протилежністю 3PL-аутсорсингу - це означає, що ви все робите самі, своїми силами (це також можна назвати самореалізацією). Це стосується будь-якого бізнесу, який працює з власними запасами, і може включати в себе отримання, сортування, пакування та/або відправку товарів.

Будь-який малий бізнес електронної комерції, що тільки починає свою діяльність, майже напевно буде працювати на самозабезпеченні на початковому етапі. Зі збільшенням обсягу замовлень у них з'являється низка можливостей не відставати. Або вони розширюють свою діяльність до професійного рівня, або переходять на Amazon FBA, або укладають контракт з 3PL. Деякі використовують комбінацію всіх трьох варіантів, щоб отримати правильний баланс для своїх типів продуктів і клієнтів.

4." Ширина статті".

Ширина статті - це просто спосіб виміряти кількість різних продуктів, які ви продаєте. Чим більше товарів ви пропонуєте, тим ширший ваш асортимент. Це не така вже й велика проблема для самостійної реалізації, але якщо ви укладаєте контракт з 3PL, майте на увазі, що деякі компанії мають вимоги до ширини артикулу. Деякі навідріз відмовляються працювати з компаніями з широким асортиментом, а інші просто беруть більше.

Як правило, чим більше товарів ви продаєте, тим складніше (і, відповідно, дорожче) управляти запасами. Якщо ви плануєте укласти контракт з 3PL, коли станете достатньо великими, враховуйте ширину артикулу.

5." Багатоканальність".

Найпростіший спосіб подумати про багатоканальність - це легко інтегрувати всі місця, де ваші клієнти можуть купувати у вас, і дані, які ви маєте на кожному з цих каналів.

Кожна платформа Facebook, на якій ви продаєте (фізичні магазини, веб-сайт, Amazon, eBay, Shopify, Etsy, Facebook Marketplace і т.д. і т.п.), зберігає дані у власному сховищі, оскільки вони не пов'язані між собою. Але ви пов'язані з усіма ними, тому вам потрібно об'єднати дані, які ви маєте від кожного з них.

Сьогодні клієнти очікують, що вони будуть отримувати замовлення, обслуговувати клієнтів та обробляти повернення через будь-який канал, який вони вважають за краще використовувати, незалежно від того, який канал вони спочатку використовували, щоб купити у вас.

6. "Вага упаковки".

Більшість людей думають, що вага посилки визначає вартість доставки, але це не зовсім так.

При відправленні товарів розраховуються два різних типи "ваги": фактична вага в фунтах і унціях і габаритна вага. Об'ємна вага, також відома як габаритна вага, - це об'єм, який займає пакунок, і з вас стягується плата за більшу з цих двох величин.

Кожна велика американська компанія (UPS, FedEx, USPS) має власну унікальну формулу для розрахунку габаритної ваги. Ось чому так важливо бути якомога акуратнішими з великими і легкими предметами, тому що габаритна вага буде вищою, ніж фактична.

Якщо ваші речі маленькі і важкі, плата буде стягуватися за фактичну вагу, тому чим більше ви зможете зменшити вагу вашої посилки, тим краще.

7. "Зворотна логістика".

Це один з тих модних галузевих термінів, і в даному випадку він означає "відкат". Залежно від того, чи ви здійснюєте повернення самостійно, чи залучаєте 3PL, це можна зробити самостійно або на складі за тисячі кілометрів від вас.

З поверненням пов'язано багато витрат, які варто оцінити, коли ви розробляєте свою політику повернення. Дві найбільші витрати - це доставка товару назад на склад і вартість поповнення запасів товару. Ось чому ви часто бачите, що з покупців, які повертаються, стягується плата за поповнення запасів, щоб спробувати відшкодувати деякі з цих витрат, хоча ця практика є вкрай непопулярною.

8. "Кіттінг" (від англ. kitting - комплектування).

Кіттінг - це об'єднання декількох товарів, які продаються разом як один товар, або, простіше кажучи, кілька товарів, які продаються разом як один товар.

Продаж і доставка комплектів, а не окремих товарів, зменшує витрати на пакування і доставку. Це також може збільшити середній розмір замовлення, оскільки ви продаєте кілька продуктів замість одного. Навіть якщо ви втратите частину своєї маржі, щоб підсолодити угоду для клієнтів, ви, ймовірно, зможете вийти на беззбитковість, заощадивши на пакуванні та доставці, а також отримати більше товарних запасів.

Недоліком пакетного продажу є трудомісткість. Хтось повинен взяти всі ці окремі товари і скласти їх разом в одну коробку. Різні 3PL мають різні правила щодо цього. Деякі з них виконують замовлення на комплектування, але тільки якщо вони попередньо зібрані, а деякі виконують збірку (або розбирання) для вас на вимогу.

9. "Остання миля".

Нарешті, як і слід було очікувати, остання миля. Це останній і найдорожчий етап у процесі доставки, коли посилка доставляється до порога клієнта.

Замість того, щоб перевозити вантажі на великому контейнеровозі, який є дуже економічним для транспортування великих вантажів на великі відстані, це зазвичай робиться за допомогою невеликого або середнього фургона. Менша кількість предметів, які можна перевезти, є однією з причин, що впливає на вартість.

Транспортні компанії постійно намагаються знизити вартість останньої милі і експериментують з різними новими методами для цього. Доставка дронами все ще перебуває в зародковому стані і ще не досягла успіху, але самовивіз з магазину вже став звичним і надзвичайно популярним явищем.

Читайте більше тут*