World e-Com Blogs|LV

Zalando ir modes mazumtirdzniecības bloks

Zalando tika dibināts 2008. gadā Berlīnē, Vācijā, un tagad tas pārdod modes un dzīvesstila produktus visā Eiropā. To ik mēnesi apmeklē 119 miljoni cilvēku visā pasaulē, no kuriem 94 % nāk no attīstītajām Eiropas valstīm (izņemot Apvienoto Karalisti), piemēram, Vācijas, Itālijas, Polijas, Beļģijas, Dānijas, Austrijas, Norvēģijas un daudzām citām.

Zalando sāka savu darbību kā mazumtirgotājs, bet kopš 2013. gada, sekojot Ķīnas modelim, ir pārtapis par tirgu, kurā arī citi zīmoli un mazumtirgotāji var pārdot preces tieši patērētājiem. Tāpat kā Amazon, arī Zalando priekšroku dod loģistikai un tirgus daļai, nevis rentabilitātei: uzņēmuma ieņēmumi 2019. gadā bija 6,5 miljardi eiro, bet peļņas norma - 3,5 %. Uzņēmumam ir sešas noliktavas Vācijā un Polijā.

Uzņēmumi var pārdot preces Zalando, izmantojot partneru programmu. Tai ir stingri pieteikšanās kritēriji, tostarp jau esoša tiešsaistes klātbūtne un Instagram profils. Pārdevējiem jāpiedāvā bezmaksas piegāde un preču atgriešana, kā arī jāpieņem preču atgriešana 100 dienu laikā pēc pirkuma.

Zalando turpina ieviest jauninājumus, sadarbojoties ar fiziskiem mazumtirgotājiem, paplašinot darbību citās valstīs, pievienojot jaunas kategorijas un atverot savus veikalus.

Kā Eiropas mēroga modes mazumtirgotājs, kas turpina strauji augt, Zalando ir pievilcīgs tirgus pazīstamiem zīmoliem, kas pārdod apģērbu, apavus, aksesuārus, sporta un skaistumkopšanas produktus.

vairāk lasīt šeit*