World e-Com Блог|UA

Asos про плани розвитку після відходу CEO

Британський онлайн-ритейлер модного одягу Asos оприлюднив плани подвоїти свою прибутковість у довгостроковій перспективі, прагнучи відновити довіру інвесторів після несподіваного відходу свого генерального директора.

Акції компанії впали 11 жовтня, коли генеральний директор заявив, що наступного року прибуток може впасти більш ніж на 40 відсотків через тиск з боку ланцюжка поставок і повернення споживачів до допандемічних моделей поведінки.

Нік Бейтон, який обіймав посаду генерального директора протягом шести років, залишив компанію того ж дня, шокувавши акціонерів.

Asos намагався відновити їхню довіру, прогнозуючи рентабельність прибутку (EBIT) на рівні щонайменше 8 відсотків у довгостроковій перспективі, що вдвічі перевищує поточний середньостроковий показник, за рахунок підвищення ефективності витрат і масштабування в міру розширення компанії.

Аналітики Jefferies заявили, що новий 8-відсотковий показник є досяжним, але попередили, що він може бути недосяжним, зважаючи на останні результати компанії.

"На тлі невтішних ринкових тенденцій, побоювань щодо ринкової конкуренції та 4-відсоткової маржі в осяжному майбутньому, ми сумніваємося, що менеджменту вдасться досягти запланованих результатів", - зазначають аналітики.

Фінансовий директор Метью Данн, який тепер очолює компанію на додаток до своєї ролі операційного директора, повідомляє: "Наш новий план дозволить нам повною мірою використовувати нашу потужну, масштабну і глобальну платформу для реалізації наших амбіцій".

Роздрібний торговець одягом заявив, що прагне "невпинно" вдосконалювати свої пропозиції, покращувати доступність брендів-партнерів, розширювати асортимент товарів для обличчя та тіла і прискорювати зростання за межами внутрішнього ринку.

У середньостроковій перспективі, або протягом наступних трьох-чотирьох років, Asos підтвердив свій план продажів у розмірі 7 мільярдів фунтів стерлінгів (9,4 мільярда доларів США) з рентабельністю EBIT (прибуток до вирахування відсотків і податків) не менше 4 відсотків, чому сприятиме подвоєння бізнесу в Європейському Союзі та Сполучених Штатах.

читайте більше тут*