World e-Com Blogs|LV
ziņas

Amazon pielāgo piegādes izmaksas

Tikai Amazon Eiropas veikalos vien trešo pušu pārdevēji ir pārdevuši vairāk nekā 3,4 miljardus preču, un Amazon ir pievienojis vairāk nekā 130 000 jaunu pārdevēju.

Kopš pandēmijas sākuma Amazon ir vairāk nekā divkāršojis savu loģistikas centru jaudu. Amazon ir ieguldījis vairāk nekā 1,9 miljardus eiro savā loģistikas tīklā, lai aizsargātu savus darbiniekus. Amazon ir atvērusi vairāk nekā 250 jaunus loģistikas centrus, šķirošanas centrus, reģionālos gaisa kravu pārvadājumu mezglus un piegādes stacijas visā Eiropā, lai nodrošinātu, ka jūsu krājumi tiek piegādāti ātri un produkti tiek piegādāti jūsu klientiem. 2021. gadā Amazon ieviesa vairāk nekā 250 jaunus rīkus tirgotājiem, un mūsu komandas turpina nemitīgi ieviest inovācijas. Pašlaik Amazon strādā pie vairākām programmām un pakalpojumiem, piemēram, Piegāde, izmantojot Amazon jauno krājumu programmu, vai Atgūšanas pakalpojumi (likvidācija, vērtēšana un tālākpārdošana). Ar šo pakalpojumu palīdzību Amazon vēlas palīdzēt pārdevējiem paplašināt sortimentu, ietaupīt izmaksas un attīstīt uzņēmējdarbību.

Visā pandēmijas laikā Amazon aktīvi atbalstīja pārdevējus. Amazon ir aizkavējis un ierobežojis likmju izmaiņas, samazinājis vai likvidējis nodevas (piemēram, par klientu atgriešanu) un absorbējis miljardiem dolāru lielākas izmaksas. Tajā pašā laikā Amazon ir veikusi milzīgus ieguldījumus personāla, tehnoloģiju, transporta un infrastruktūras jomā. Kā jūs esat redzējuši presē un, iespējams, paši pieredzējuši, izmaksas pieaug. Tāpēc šogad Amazon ir spiests koriģēt savu maksu struktūru. Maksu korekcija ir nepieciešama, lai daļēji kompensētu pieaugošās pastāvīgās darbības izmaksas.

Lūdzu, iepazīstieties ar zemāk izklāstītajām izmaiņām maksas struktūrā un detalizētām maksas lapām Pārdevēju centrālajā sadaļā. Šīs izmaiņas Eiropas Amazon veikalos stāsies spēkā 2022. gada 31. martā, ja vien nav norādīts citādi.

Piegādes maksa

Amazon koriģē piegādes maksu par Amazon vietējo piegādi, Amazon Eiropas mēroga piegādi un Eiropas piegādes tīklu, lai kompensētu pieaugošās piegādes, pārvadāšanas un klientu apkalpošanas izmaksas. Turklāt pārdevējiem, kas veic sūtījumus no loģistikas centriem Vācijā un nepiedalās piegādes tīkla paplašināšanā (Centrāleiropas programma), Amazon samazina vienības uzcenojumu no 0,35 eiro līdz 0,25 eiro.

Lai palīdzētu pārdot preces starp ES un Apvienoto Karalisti pēc Brexit, Amazon vienu gadu (sākot no 2022. gada 31. marta) piedāvā 20% atlaidi Eiropas piegādes tīkla maksai no ES uz Apvienoto Karalisti un otrādi.

Amazon piedāvā vidēji 50% atlaidi Amazon transporta partneru programmas maksām uz vienu gadu (sākot no 2022. gada 12. aprīļa). Tas attiecas uz iekšzemes sūtījumiem, kas nosūtīti uz loģistikas centriem Vācijā, Francijā, Itālijā, Spānijā un Vācijā.

Piegādes cenrādī tiks ieviestas jaunas izmēru un svara kategorijas, savukārt citas tiks svītrotas, lai labāk atspoguļotu piegādes izmaksas. Maziem sūtījumiem, standarta izmēra sūtījumiem un lielizmēra sūtījumiem Amazon, aprēķinot piegādes izmaksas, svara kategorijas noteikšanai izmantos lielāku vienības svaru vai tilpuma svaru.

Amazon palielina atgriešanas un iznīcināšanas maksu, lai kompensētu šo pakalpojumu izmaksu pieaugumu. Iznīcināšanas maksa paliek nemainīga un ir zemāka par iznīcināšanas vai atgriešanas maksu.

Amazon palielina uzglabāšanas maksu visām standarta izmēra precēm, izņemot bīstamās preces.

Papildus pašreizējai maksai par ilgtermiņa uzglabāšanu precēm, kas tiek uzglabātas ilgāk par 365 dienām, Amazon ievieš zemāku maksu par ilgtermiņa uzglabāšanu precēm, kas tiek uzglabātas no 331 līdz 365 dienām. Tas neattiecas uz apģērbu, apaviem, somām, bagāžu, pulksteņiem un juvelierizstrādājumiem. Amazon iesaka mazumtirgotājiem pārskatīt savus vecos krājumus noliktavā un veikt pasākumus, lai izņemtu šīs preces no noliktavas pirms 331 dienas termiņa beigām.