World e-Com Blogs|LV
Tiešsaistes eksports

Aukro Marketplace - Čehu Allegro

Čehijas uzņēmumu Aukro.cz kā tirdzniecības vietu 2003. gada augustā izveidoja Allegro Group pēc līdzīgiem panākumiem Polijā: grupa iekaroja vairāk nekā pusi tiešsaistes tirdzniecības tirgus. Sākotnēji Čehijas uzņēmums strauji attīstījās, un dažu gadu laikā tas jau bija tirgus līderis, arī pateicoties mātesuzņēmuma finansiālajam spēkam.

Tomēr pēc straujās izaugsmes sekoja lejupslīdes periods, ko izraisīja arī milzīgā konkurence. Piemēram, šobrīd Čehijā uz 10 miljoniem iedzīvotāju ir aptuveni 40 000 tiešsaistes veikalu (lielākais rādītājs uz vienu iedzīvotāju Eiropā). Tas nenozīmē, ka kādam klājās labāk nekā mums. Vienkārši cilvēki pirka no dažādiem pārdevējiem.

Kopumā e-komercijas tirgus Čehijā pieaug par 30 % gadā, un e-komercijas apgrozījums ir sasniedzis 6 miljardus ASV dolāru.

Čehijas e-komercija ir kļuvusi par vienu no visattīstītākajām pasaulē, jo vietējā tirgū ir milzīga konkurence. Tās spēja personalizēt un segmentēt klientus, strādāt ar datiem un citas jaunās tehnoloģijas ļauj sasniegt citu valstu tirgus. Paredzams, ka Čehijas e-komercijas tirgus turpinās augt, un šā segmenta dalībnieki būs inovatīvāki, cenšoties piesaistīt pēc iespējas vairāk klientu.

Aukro apmeklē vidēji 7 miljoni apmeklētāju mēnesī, un pēc apmeklējumu skaita (saskaņā ar SimilarWeb datiem) viņi ir 41. vietā valstī.

vairāk lasīt šeit*