World e-Com Blogs|LV

AGCM piemēro Amazon 1,1 miljarda eiro naudas sodu

Amazon no Itālijas regulatora AGCM saņēma rekordlielu naudas sodu 1,13 miljardu eiro apmērā. Saskaņā ar regulatora sniegto informāciju e-komercijas gigants, kas sniedz loģistikas pakalpojumus Amazon, ļaunprātīgi izmantoja savu dominējošo stāvokli tirgū un sāka izdarīt lielu spiedienu uz konkurentiem.

Fulfillment Amazon (FBA) ir pakalpojums, kas tiek piedāvāts platformas partneru pārdevējiem. Pārdevēji var nosūtīt savas preces uz Amazon noliktavām, un uzņēmums rūpējas par piegādes procesu, tostarp par preču atgriešanu un klientu apkalpošanu. Saskaņā ar Itālijas AGCM sniegto informāciju Amazon pakalpojums ir pretrunā Eiropas Savienības konkurences noteikumiem.

Tas ir skāris arī pārdevējus, kas nav FBA daļa
Regulators norāda, ka Amazon nostāda neizdevīgākā situācijā tos trešo pušu pārdevējus, kuri neizmanto tās FBA loģistikas filiāli. Pārdevēji, kas paši organizē savu izpildi, nesaņem noteiktas priekšrocības, piemēram, lielāku redzamību vietnē un piekļuvi tās galvenajai kartei. Tādējādi cieš konkurenti, norāda AGCM. Itālijas regulators arī plāno veikt korekcijas, lai apkarotu pārkāpumus, un uzņēmums tiks pakļauts ilgtermiņa uzraudzībai.

Amazon: "Pārdevējiem nav jāizmanto FBA

Amazon paziņojumā norādīja, ka "stingri nepiekrīt" un plāno pārsūdzēt lēmumu, piebilstot, ka pārdevējiem nav obligāti jāizmanto FBA pakalpojumi: "MVU ir vairāki kanāli, lai pārdotu savus produktus gan tiešsaistē, gan bezsaistē: Amazon ir tikai viena no šīm iespējām.

"Mazumtirgotājam ir vairāki produktu pārdošanas kanāli, un Amazon ir tikai viens no tiem. Pagājušajā gadā Amazon bija rekordliels apgrozījums - ieņēmumi sasniedza vairāk nekā 340 miljardus eiro, kas ir gandrīz par 40 % vairāk. Arī tīrā peļņa salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieauga par vairāk nekā 80 %.

Visaugstākais naudas sods Eiropā.

Minētais miljarda eiro naudas sods ir lielākais naudas sods, kāds jebkad Eiropā ir uzlikts e-komercijas uzņēmumam. Tikai pagājušajā mēnesī Itālijā Amazon tika uzlikts gandrīz 70 miljonu eiro naudas sods, tāpat kā Apple, kam tika uzlikts vairāk nekā 130 miljonu eiro naudas sods. Iepriekšējais naudas sods bija vērsts uz abu tehnoloģiju gigantu negodīgu sadarbību Apple produktu pārdošanā.