World e-Com Blogs|LV

Ecosistant paplašina savu konsultāciju pakalpojumu klāstu, lai nodrošinātu atbilstību jaunajiem ES vides tiesību aktiem.

Ecosistant, konsultāciju uzņēmums no Vācijas, kas sniedz pakalpojumus par atbilstību otrreizējās pārstrādes prasībām, piedāvā papildu vadlīnijas tiešsaistes modes veikaliem. Šis pakalpojums ir atbilde uz jaunajiem Eiropas Savienības pieņemtajiem pārstrādes tiesību aktiem. Papildus iepakojuma materiāliem un elektronikai uzņēmums tagad konsultē arī par tekstilizstrādājumu atkritumiem.

Pagājušajā gadā tika izveidots Vācijas jaunuzņēmums Compliance as a Service (CaaS), kas piedāvā konsultācijas tiešsaistes mazumtirgotājiem Eiropā. Tā pakalpojumi ir tieša reakcija uz Eiropas Savienības (ES) pieņemtajiem papildu tekstilizstrādājumu pārstrādes tiesību aktiem. Tagad visas dalībvalstis līdz 2025. gadam ir ieviesušas tekstilizstrādājumu atkritumu dalītas savākšanas un pārstrādes shēmas. Mērķis ir uzlabot apriti modes nozarē.

Jauni tiesību akti par tekstilizstrādājumu atkritumiem.

Francijā tiešsaistes mazumtirgotājiem, kas pārdod apģērbu, veļu vai apavus galapatērētājiem, jau ir jāmaksā vides nodeva. E-komercijas gigants Amazon ir paziņojis, ka no nākamā gada janvāra tas pārbaudīs, vai mazumtirgotāji ievēro Francijas tiesību aktus par tekstilizstrādājumu atkritumiem.

Zviedrija un Nīderlande izstrādā līdzīgus plānus tā dēvētajai ražotāja paplašinātajai atbildībai (ERP). Divu gadu laikā Nīderlandes apģērbu ražotāji un mazumtirgotāji būs atbildīgi par savu izstrādājumu savākšanu un pārstrādi. Šie noteikumi attiecas arī uz tiešsaistes veikaliem.

Jaunas iepakojuma prasības.

Papildus jauniem tiesību aktiem par tekstilizstrādājumu atkritumiem ES vēl šogad plāno ieviest jaunus tiesību aktus par iepakojumu. Šo noteikumu mērķis būs samazināt iepakojuma materiālu daudzumu, kā arī palielināt iepakojuma pārstrādājamību.

Pēc Ecosistant rīkotājdirektora Andreasa Landesa (Andreas Landes) teiktā, Eiropas modes preču mazumtirgotājiem piegādes varētu apgrūtināt katrā valstī atsevišķi atkritumu apsaimniekošanas likumi.

Paplašināts atbilstības nodrošināšanas pakalpojums

Ecosistant pakalpojumi tagad papildus iepakojuma, elektronikas, bateriju un mēbeļu tiesību aktiem ietver arī tekstilizstrādājumu tiesību aktus. Saskaņā ar paziņojumu presei klienti saņem "visu svarīgo informāciju par atbilstību otrreizējai pārstrādei individuālu norādījumu veidā soli pa solim". Saskaņā ar uzņēmuma tīmekļa vietnes datiem kopš darbības uzsākšanas 2020. gadā tam ir simtiem klientu.

Izpilddirektors Landes: "Līdz šim tekstilizstrādājumu otrreizējās pārstrādes tiesību akti bija svarīgi tikai tiem tiešsaistes veikaliem, kas pārdod Francijā. Mūsu pakalpojums ļauj veikalu īpašniekiem bez papildu izpētes sekot līdzi jaunākajām prasībām, jo mēs paredzam, ka turpmākajos gados šos noteikumus piemēros arvien vairāk valstu."