World e-Com Blogs|LV
Tiešsaistes eksports

FedEx prognozē ilgstošu e-komercijas sūtījumu apjoma pieaugumu

FedEx sagaida, ka pieprasījums pēc tā e-komercijas piegādes pakalpojumiem saglabāsies liels "paredzamā nākotnē" pēc tam, kad pandēmijas izraisītais tiešsaistes pasūtījumu skaita pieaugums palielināja paku apjomu divciparu skaitļos.

FedEx un tā konkurents UPS guva labumu no tā, ka koronavīrusa pandēmijas laikā patērētāji biežāk iepērkas no mājām, kā rezultātā pieplūda pakas ar mājsaimniecības precēm, svētku dāvanām un citām precēm. Taču e-komercijas drudzis ir arī palielinājis izmaksas, liekot loģistikas grupām noteikt piemaksas un paaugstināt cenas.

FedEx ziņoja, ka trīs mēnešos līdz februāra beigām vidējais sūtījumu apjoms dienā tā sauszemes pārvadājumu segmentā palielinājās par 25 % salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Ekspressūtījumu segmentā arī tika apstrādāts vairāk paku, un vidējais dienas apjoms palielinājās par 12 %.

FedEx izpilddirektors Freds Smits sacīja, ka uzņēmums sagaida, ka "pieprasījums pēc mūsu nepārspējamajiem e-komercijas un starptautiskās kurjerpasta piegādes risinājumiem tuvākajā nākotnē saglabāsies ļoti augsts".

"Ievērojami uzlabotie trešā ceturkšņa rezultāti apliecina mūsu uzņēmējdarbības dinamiku, kas turpinājās vēl nepieredzētā sezonas kulminācijas laikā," piebilda finanšu direktors Maikls Lencs.

Kopumā FedEx trešā ceturkšņa rezultāti bija labāki, nekā gaidīja analītiķi, pateicoties spēcīgam ASV iekšzemes sūtījumu apjoma pieaugumam un starptautiskajiem prioritārajiem pakalpojumiem, kā arī pārvarot sliktos laika apstākļus februārī, kas samazināja darbības peļņu par 350 miljoniem ASV dolāru.

Ziemas vētras traucēja vairāku lielu objektu darbību, tostarp FedEx galvenā kurjerpasta piegādes centra Memfisā un citu centru Indianapolisā un Ziemeļteksasā, paziņoja uzņēmums.

Ieņēmumi šajā periodā pieauga par 23% līdz 21,5 miljardiem ASV dolāru, bet analītiķi gaidīja mazāku pieaugumu līdz 20 miljardiem ASV dolāru.

Tīrie ienākumi pieauga līdz 892 miljoniem ASV dolāru no 315 miljoniem ASV dolāru tajā pašā ceturksnī pagājušajā gadā. Uzņēmums nopelnīja 3,47 ASV dolārus par akciju, rēķinot pēc koriģētās bāzes, kas ir vairāk nekā 1,41 ASV dolārs pagājušajā gadā un pārsniedz analītiķu prognozes par 3,23 ASV dolāriem.

FedEx akcijas ārpusbiržas tirdzniecībā pieauga par vairāk nekā 3 %.